Yaşam Tarzı 21 EYLÜL 2011 / 10:40

Alternatif Medya Şenliği 16 Ekim’de düzenleniyor

Beyoğlu’nda gerçekleştirilecek şenlikte internet sansürü, dijital aktivizm, medya okuryazarlığı, medyada nefret söylemi ve yeni medya düzeni konu başlıkları ele alınacak.Şu günlerde ardımızda yaz, önümüzdeyse bolca fuar ve konferans bulunuyor. 3-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Bilişim Zirvesi’nde “Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” kitabıyla dünyada büyük ses getiren John Perkins, Y kuşağının sırlarını açığa çıkartarak yöneticilere tavsiyelerde bulunan Michael McQueen ve TED organizasyonunun dünyadaki 12 fahri temsilcisinden biri olan Jim Stolze gibi önemli konuklar ağırlanacak.

Bilişim Zirvesi’nin yanı sıra Yeşil Gazete de “Alternatif Medya Şenliği” düzenliyor. Şenlikte medyanın artan öneminin sosyolojik etkileri ve günümüz medyasını doğru anlayabilme üzerine konuşulacak.

Alternatif şenlik için yapılan çağrıda; sosyal, ekolojik ve ekonomik krizlerden doğru ve tam anlamıyla haberdar olmak, bunların gerçek sebep ve sorumlularını cesaretle araştırmak ve politik meseleleri tüm yurttaşlarla doğrudan paylaşabilmek için özgür ve ilkeli bir medyaya ihtiyaç duyulduğu hatırlatıldı. Medyanın çoğunluğu kastedilerek, “ana akım” medyanın adil ve eşitlikçi olmadığı savunulan açıklamada, alternatif medyanın önemi üzerinde duruldu.

16 Ekim 2011, pazar günü Beyoğlu Yeşilev'in yanında bulunan otopark alanında düzenlenecek Alternatif Medya Şenliği'ne katılımcı olabilmek için 26 Eylül’e kadar başvuruda bulunmak gerekiyor. Detaylar ve katılım için http://alternatifmedyasenligi.wordpress.com/ adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun