Yaşam Tarzı 10 TEMMUZ 2014 / 16:46

Allianz Arena 16 milyon renge boyanacak

Bayern Münich ile Philips, Allianz Arena’nın dış cephesi renklerine çeşitlilik katma adına ortaklığa soyunuyor.Almanya’nın köklü kulüplerinden Bayern Münich’e ev sahipliği yapan Allianz Arena’nın aydınlatmasına çeşitlilik geliyor. Bavyera ekibi Philips ile gerçekleştirdiği ortaklıkla stadın çehresine değişiklik getiriyor. Philips’in verdiği bilgiye göre, yapılacak bu yenilik Avrupa’nın en büyük LED gösterisini sağlayacak. Üç yıllık sözleşmenin getirisi olarak, Philips ayrıca Bayern Münich’in sponsoru ve resmi aydınlatma ortağı olacak. Gelecekte 380 bin adet 4 kanallı ve yüksek ışık performansına sahip Philips ColorGraze LEDli aydınlatma armatürü, arenanın statik görüntülerden çok daha fazlasını sergilemesini sağlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Philips Aydınlatma Almanya, Avusturya ve İsviçre İdari Müdürü Roger Karner "Renk skalamızı üçten 16 milyona çıkaracağız. Allianz Arena’nın eşsiz atmosferler yaratabileceği sayısız ışık senaryosu olacak” dedi.

Tasarımcılar ilk aydınlatma konseptlerini geliştirdi ve ilgili yönetim departmanlarıyla birlikte yeni konseptler geliştirmeye devam ediyor. Ana aydınlatma ağının bir parçası olan Philips’in yeni aydınlatma projesi ile ışığın her noktası kontrol edilebilecek. Cepheyi oluşturan 1.056 aydınlatma noktasında renk değişimleri ve animasyonlu renk oyunları yapılabilecek.

Yaratıcı iletişim konseptleri geliştirilecek

FC Bayern München AG CEO’su Karl-Heinz Rummenigge "Philips’in yeni aydınlatması ziyaretçilerin ve ekranları başındaki izleyicilerin daha ilk bakışta sahadaki duygu ve dinamizmi bütünüyle hissetmesini sağlayacak” dedi.

İki dünya markası Philips ve FC Bayern Munich marka iletişiminde de yakın işbirliği içinde çalışacak. Philips Almanya, Avusturya ve İsviçre Marka ve İletişim Müdürü Thomas Schönen konuyla ilgili “FC Bayern Munich ile birlikte tüm kanallar için yaratıcı iletişim konseptleri geliştireceğiz” diye konuştu.

Stadyumda, kontrol edilebilir Philips LED armatürleri kullanılarak, aydınlatmadaki enerji tüketimi yaklaşık yüzde 60 oranında düşecek. Bu miktar yılda 362 ton karbondioksit tasarrufu anlamına geliyor. Ayrıca uzun ömürlü LED armatürler daha az bakım gerektiriyor. LED çözümü, ortakların sporda ve bölge genelinde sürdürülebilirliğe olan desteğini vurguluyor. Philips, profesyonel aydınlatma tasarımları ve proje planlamadan, programlama ve devreye almadan bakıma kadar kapsamlı servis sorumluluğuna sahip olacak.

Bu yıl Brezilya’da düzenlenen dünya kupası futbol müsabakalarında kullanılan 12 stadyumdan dokuzu da Philips aydınlatma teknolojisi ile hayat buluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun