Yaşam Tarzı 06 EYLÜL 2011 / 14:27

Akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve oyun konsolu bir arada

Güney Koreli KT şirketi, Motorola’nın Atrix modeliyle önümüze koyduğunu birkaç adım daha ileri götürerek akıllı telefonu çok amaçlı hale getirdi. Spider'a göz atmanızı tavsiye ederiz.Motorola’nın Atrix isimli akıllı telefonunu aldığınızda akılsız bir dizüstü bilgisayara bağlayarak çift çekirdek işlemci gücünde bir netbook verimi elde edebiliyordunuz. Güney Koreli şirket IFA’da ziyaretçilere hemen her taşınabilir cihaza dönüşen bir akıllı telefon tanıttı.

‘Spider’ adı verilen cihaz paketinde üç farklı aksesuar bulunuyor. 4.5 inçlik Android Gingerbread işletim sistemli akıllı telefon, bir dizüstü bilgisayar istasyonuna yerleştirilerek Q klavyeye kavuşuyor. Ayrıca cihazın böylece harici bir pil desteği de gelebiliyor. Dizüstü bilgisayar aksesuarına yerleştirilen akıllı telefonun kendisi touchpad olarak kullanılabiliyor. Motorola Atrix için ayrıca bir touchpad bulunuyordu.

Sadece bir dizüstü istasyonla yetinmeyen şirket, akıllı telefonun 10.1 inçlik bir tablete de dönüşmesi için istasyon yaratmış. Bunun yanında yatay duran akıllı telefonun, oyun konsollarında olduğu gibi iki yanına gelecek şekilde oyun tuşları yerleşiyor. Oyun tuşları Bluetooth ile akıllı telefona bağlanabiliyor.

Akıllı telefonda 1.5 GHz çift çekirdek Qualcomm işlemci, 1GB RAM, 16 GB dahili hafıza bulunuyor. 4.5 inçlik ekranda 1280’e 800 çözünürlüğe ulaşmak mümkün. Bu cihaz 9.34 mm kalındığında olduğu için de oldukça dikkat çekici.

AndroidPIT’de yer alan videoyu aşağıda izlemenizi tavsiye ederiz. Bu arada benzer aksesuarların iPhone için üretilmesiyle önemli bir pazar oluşabilir.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NcHgSY3xYLo[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun