Yaşam Tarzı 10 OCAK 2013 / 14:53

Akıllı şehirlerin mimarı Kent Larson İstanbul'da

Akıllı şehirlerin mimarı Kent Larson İstanbul'da

Avea, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile birlikte kurduğu “teknoloji köprüsü” kapsamında MIT direktörlerini İstanbul’da ağırlamaya devam ederken, konferansın konuşmacıları arasında geliştirdiği teknolojilerle şehirleri yeni baştan tasarlayan MIT Media Lab/Changing Places Direktörü Kent Larson da yer alıyor. 

“AveaLabs İnovasyon Günleri” kapsamında düzenlenecek 14 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek “Şehirlerin İnovatif Teknolojilerle Dönüşümü” başlıklı konferansa, The New York Times Book Review tarafından 2000 yılının en iyi 10 mimarlık kitabı arasında gösterilen “Louis I. Kahn: Unbuilt Masterworks”un yazarı MIT Media Lab/Changing Places Direktörü Kent Larson ve Mobile Experience Lab Direktörü Frederico Casalegno ana konuşmacı olarak katılıyor.

Sunumunda akıllı şehir konsepti çerçevesinde Media Lab’te geliştirilen uygulamalar hakkında bilgi verecek olan Kent Larson, gelecekteki akıllı şehirlerin ve akıllı evlerin nasıl olacağını ele alarak, İstanbul gibi büyük metropollerde yaşanan trafik sorununa getirilebilecek çözümlerin neler olabileceğine de değinecek.

Kent Larson’un “Brilliant designs to fit more people in every city” başlıklı konuşmasını bu bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.