Yaşam Tarzı 20 EYLÜL 2012 / 14:37

Akıllı kol saati Pebble’ın yaratıcısı Webrazzi Summit 2012’de

4 Ekim’de düzenlenecek Webrazzi Summit 2012 etkinliği akıllı kol saati Pebble’ın yaratıcısı Eric Migicovsky’yi ağırlamaya hazırlanıyor.ABD’nin ünlü topluluk destekli yatırım toplama servisi Kickstarter’da kendi geliştirdiği “akıllı kol saati: Pebble” projesine tam 10 milyon dolar toplayarak Kickstarter’ın “en çok destek toplayan rekor girişimi” unvanını alan projenin girişimcisi Eric Migicovsky, 4 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Webrazzi Summit 2012’nin konuşmacıları arasında yer alıyor. Dünyada ilk kez iOS ve Android platformlarla uyumlu bir akıllı saat modeli geliştiren Migicovsky, projenin A’dan Z’ye tüm detaylarını, başlangıç ve gelişim aşamalarını, korkuları ve umutlarıyla birlikte katılımcılara anlatacak.

Pebble: Akıllı kol saati

Pebble adlı proje, ilk kez iOS ve Android platformlarla uyumlu bir akıllı saat modeli geliştirerek bir sonraki akıllı cihaz teknolojisinde öncü rolü üstleniyor.Pebble, 144 x 168 piksel çözünürlüğünde e-kâğıt ekrana sahip olan, çağın teknolojisine uygun ergonomisiyle dikkat çeken bir kol saati. Diğer klasik saatlerden temel farkı, Bluetooth teknolojisi sayesinde iPhone, iPad, iPod ve Android işletim sistemli telefonlarla bağlantı kurabiliyor olması. USB üzerinden şarj edilebilen bu kol saati, enerjisini yaklaşık bir hafta koruyabiliyor. Ekranı çizilmeyen, titreşim özelliği bulunan ve su geçirmeyen saat, iOS 5.0 ve Android OS 2.3 ve üzeri sürümleri destekliyor.

Bunun yanı sıra hava durumu, hatırlatmalar, kısa mesaj, e-posta ve arayan numaraları gösterebilen saat, Facebook ve Twitter mesajlarını kullanıcılara titreşimle ulaştırabiliyor. Bisikletçiler ve koşucular için de mesafe, hız, zaman gibi verileri ekranında gösterebilen cihaz, iPod'la müzik dinlerken uzaktan kumanda işlevi görebiliyor.Üç farklı renkte seri üretime hazırlanan saatler, Kickstarter üzerinden 99 dolara satışa sunuldu. Saatin yıl sonuna doğru 149 dolara perakende mağazalarında satışa sunulması bekleniyor.

Pebble ile ilgili kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2FdaCxMcw_Y[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun