Yaşam Tarzı 05 EKİM 2009 / 14:43

Adobe mobil cihazlar ve kişisel bilgisayarlar için ilk Flash Player'ı sunuyor

Adobe Systems şirketi bugün, akıllı telefonlar, akıllı kitaplar, netbooklar, kişisel bilgisayarlar ve diğer internet bağlantılı cihazlar için Adobe Flash Player 10.1 yazılımını sunuyor.

Adobe Systems şirketi bugün, akıllı telefonlar, akıllı kitaplar, netbooklar, kişisel bilgisayarlar ve diğer internet bağlantılı cihazlar için Adobe Flash Player 10.1 yazılımını sunuyor.


Flash Player 10.1, içerik ve uygulamaların Web taramasını ve aygıtlar üzerinde yüksek çözünürlüklü HD videolar sağlayan Open Screen Project'in ilk uyumlu runtime sürümü. Üretken Web programlama modeli Flash Platform'u kullanarak, tarayıcı tabanlı runtime sürümü milyonlarca tasarımcıya ve geliştiriciye kodları tekrar kullanmayı ve üretim maliyetini azaltmayı, test etmeyi, farklı operatör sistemleri ve tarayıcılar üzerinde içeriğin yayılmasını sağlıyor. Flash Player 10.1 tüm desteklenen platformlar üzerinde Web'teki tüm yeniliklerin hızlı uyumunu etkinleştirmek için kolaylıkla güncellenebiliyor.

Flash Player tarayıcı tabanlı runtime grafik işlemci ünitesine sahip olmakla birlikte kaynak kullanımını en aza indirgiyor ve batarya süresini olabildiğince koruyor. Ayrıca cihaz kapasitelerinin avantajını barındıran yeni "mobil-hazır" özelliğiyle mobil girdi modelleri, ivmeölçer ve yaratıcı kontrol sağlayan ekran yönelimine de sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun