Yaşam Tarzı 24 EYLÜL 2008 / 13:59

Adobe, CS4 ürün ailesini tanıttı

Grafik, video ve ses düzenleme konusunda çözümler sunan Adobe, yeni ürün ailesini bugün Taksim The Hall’de gerçekleşen etkinlikte tanıttı.

Grafik, video ve ses düzenleme konusunda çözümler sunan Adobe, yeni ürün ailesini bugün Taksim The Hall’de gerçekleşen etkinlikte tanıttı.

Adobe Creative Suite; Creative Suite 4 Design Editions, Web Editions, Production Premium ve Masters Collection adında dört farklı paketten oluşuyor. Bu paketlerde 13 farklı yazılım mevcut ve 14 farklı  bütünleşik teknoloji var. Adobe CS4'te sunulan farklı paketler farklı ihtiyaçlara hitap eden gruplar şeklinde sunulmuş. Ürün grubunda birçok yenilik göze çarpıyor. Örneğin, Premiere ve After Effects gelişmiş metadata desteğinin yanında video dosyalarındaki konuşmaları metne çevirip kullanıcıya sunuyor. Dolayısıyla videoyu izlemeden doğrudan işinize yarayacak kısmı çekip alabiliyorsunuz. SoundBooth yazılımı çok kanal ve otomatik ses seviyesi eşitleme özelliklerine kavuşmuş. DreamWeaver artık canlı önizleme yeteneğine sahip. Contribute CS4 ile internet sitelerinin içerikleri güncellenirken geniş bir dosya türü desteğini, pratik şekilde internete aktarmayı sağlıyor. InDesign'daki özellik sayesinde kullanıcı, baskıda sorunlu çıkarabilecek sayfalarla ilgili önceden uyarılıyor. XFL dosya biçimiyle birçok farklı uygulamadan Flash ortamına iki veya üç boyutlu nesneler atılabiliyor. Adobe CS4 İngilizce olarak Ekim sonunda, Türkçe olarak ise Kasım sonunda piyasada olacak. 24 Ağustos'tan sonra CS3 satın alanlar CS4 ürünlerine ücretsiz olarak güncelleme hakkı kazanacak. Bu arada Adobe, Türkiye'ye özel olarak açtığı adobegunlugu.com isimli siteden artık her türlü Adobe bilgisini kullanıcıya aktaracak.  

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun