Yaşam Tarzı 06 ŞUBAT 2012 / 12:54

Adidas akıllı teknolojiyi sahalara taşıyor

Adidas akıllı teknolojiyi sahalara taşıyor

Alman spor markası, miCoach uyumlu adizero f50 isimli kramponunu futbolseverlerin beğenisine sundu. Krampon, taban kısmında hız sensörü ve performans takip sistemi bulunduruyor. MiCoach Speed Cell, hareketleri 360 derecelik açıyla yakalamanın yanı sıra her saniye kaydedilen ortalama hız, her 5 saniyede kaydedilen azami hız, slalom sayısı ve sprint süresi, mesafe, kısa adım ve uzun adım değerlerini de içinde bulunduran başlıca performans değerlerinin ölçümünü yapabiliyor. Ayrıca yerleşik hafıza, yedi saat boyunca kullanıcıların bütün ölçümlerini kaydedebiliyor. Bu veriler daha sonra kablosuz bir şekilde iPhone, PC ve MAC’e kolaylıkla aktarılabiliyor.

İşi ilginç kılan nokta ise, kullanıcıların bu kayıt edilmiş verileri profesyonellerle karşılaştırabilmeleri. Örneğin, Steven Gerrard ve Leo Messi gibi yıldızlarla kendi antreman veya maç performansınızı karşılaştırabileceksiniz. Bu kramponla birlikte takım içi rekabetlerin de artması bekleniyor.

MiCoach uyumlu adizero f50,  390 liralık satış fiyatıyla Şubat ayı itibariyle satışa sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun