Yaşam Tarzı 12 EYLÜL 2011 / 11:35

Acıların çocuğu Max geri dönüyor

Max Payne 3 nihayet raflardaki yerini alıyor. Çok kullanıcıyı destekleyen yeni macera, yenilikleriyle oyunun geleneksel yapısını biraz değiştiriyor. İlk kez 2001 yılında piyasaya çıkan, hem bir film hem de bir fotoroman havası yaratarak oyuncuların görünlünde taht kuran makus talihli Max Payne, üçüncü oyunuyla geri dönüyor. Önümüzdeki Mart ayında raflardaki yerini alacağı yapımcısı Rockstar tarafından açıklanan oyun, multiplayer seçeneğinin yanına eklenen ve oyuncuların stratejik kararlarını ön plana çıkaran özelllikleriyle dikkat çekecek.

2009 yılından beri yaşanan gecikmelere son vermek için bu defa kesin bir tarih veren Rockstar, oyunu Mart ayında öncelikle Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunacak. Oyunun PC, Xbox 360 ve PS3 platformlarına uygun sürümleri bulunacak. Yapımcılara göre Max Payne 3, haritaların ve oyun modlarının tüm oyuncular için etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayan arabiriminin yanı sıra daha etkin bir ödüllendirme ve sıralama sistemini beraberinde getirecek.

(Ed: Filmler seri hale geldikçe genelde tadı tuzu kaçar. Max Payne’i biz cengaver duruşu ve Kadir İnanır kokan tavırlarıyla sevdik. Bullet time özelliğiyle sevdik. AK-47’sinden çıkan dumanı, inşaatlarda heba olan ömrüyle sevdik. Öyleyse üçüncüsü çıkmadan Max Payne’in anısını eski oyun CD’lerinin arasından bulup çıkarmak gerek.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun