Yaşam Tarzı 09 NİSAN 2009 / 09:12

Acer netbooklarda Android kullanmayacak

Acer yetkilileri, Google'ın işletim sistemi Android'in gereken tarama deneyimini henüz sunamadığı görüşünde.

Acer yetkilileri, Google'ın işletim sistemi Android'in gereken tarama deneyimini henüz sunamadığı görüşünde.


 


Acer, akıllı telefon modellerinde Google'ın Android işletim sistemini kullanacak. Ancak netbooklarda OS kullanımına henüz geçmeyecek. Windows Mobile kullanan bir cep telefonu serisi ile akıllı telefon pazarına giren Acer, bu pazarda her yıl yüzde 15 daha büyümeyi hedefliyor. Akıllı telefon modelinin Eylül ayında piyasaya sunulması ve dokunmatik ekranlı olacağı tahmin ediliyor.


Asus ve Hewlett-Packard gibi bilgisayar üreticileri yeni netbook modellerinde Android'i kullanmayı planlıyor. Ancak Acer, OS yazılımının bu tür cihazlar için yeteri kadar iyi olmadığı görüşünde.  Acer'in BT ürünleri başkanı Jim Wong konu ile ilgili: "İnternet deneyimini tam anlamıyla yaşayabilmek için netbooklarda full Web görüntülemesi yapabilmek gerekir. Oysa Android bu boyuta henüz ulaşamadı" dedi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun