Yaşam Tarzı 31 OCAK 2012 / 11:27

Ace Attorney - Phoenix Wright iOS için geliyor

Ace Attorney - Phoenix Wright iOS için geliyor

Capcom tarafından yaratılan ve bir avukatın maceralarını konu alan Ace Attorney - Phoenix Wright oyun serisi Apple cihazları için yola çıktı. Hala oynamayan varsa fırsat ayağınıza geliyor!Capcom, Ace Attorney - Phoenix Wright serisinin ilk 3 oyununu iOS işletim sistemleri için yaz aylarına kadar hazır uyarlayacağını duyurdu. Üstüne de serinin 5. oyununun diğer platformlar için yolda olduğunun müjdesini verdi.

Aslında itiraf edeyim haberin öyle aman aman bir tarafı yok. Hani yeni bir oyun çıkıyor, iOS platformuna da geliyormuş ne var bunda diyebilirsiniz. Aslında bu habere henüz bu oyunu hiç oynamamış olanları bu nefis oyundan haberdar etmek için özellikle yer verdim.

Bu yıl 10. yaşını kutlayacak olan bu oyun serisinde bir avukatı canlandırıyorsunuz ve insanların ağzından laf alarak, bulduğunuz delilleri gözden geçirerek, birbiriyle alakasız gibi görünen olaylar arasında ilişkiler kurarak davaları çözmeye çalışıyorsunuz. Yetmiyor, bir de üstüne elde ettiğiniz deliller ışığında müvekkilinizi bizzat mahkemeye çıkıp hakim karşısında savunmaya ve adaleti ikna etmeye çalışıyorsunuz.

Oyunu enfes kılan faktör ise davaların kurgusu. İçine düştüğü durumdan kurtulma şansı olmadığını söyleyip suçlu olduğunu mahkemede itiraf eden sanıkların bile suçsuz olduğunu kanıtladığınız, hatta dava savcısının vücudunda 20 yıldır suç delili olan mermi çekirdeğiyle dolaştığını bir şekilde itiraf ettirip mahkum ettirdiğiniz anlar bile var.

Kısacası şimdiye kadar oynamadıysanız bir şekilde edinin, oynayın.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun