Yaşam Tarzı 22 ARALIK 2011 / 16:19

7DX Demo Party 2011 bu hafta sonu gerçekleşecek, biz de oradayız!

7DX Demo Party bu Cumartesi başlıyor!

Bir zamanların 8 bit bilgisayarları başta olmak üzere programcısından müzisyenine, tasarımcısından grafikçisine uzun yıllar hobi olarak bu sistemlere gönül vermiş kişileri bir araya getiren 7DX partilerinin bu yılki etkinliği, 24-25 Aralık 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2002 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen 7DX Party serisinin 10'uncusu 24-25 Aralık 2011 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Binası'nda gerçekleştirilecek. Parti, bir zamanların 8 bit sistemleri başta olmak üzere her tür sisteme gönül vermiş demo üreticilerini, çağdaş yaşamın nostaljiyle bir araya geldiği bir platformda buluşturuyor.

Partide bir zamanların demo üstadları bir araya gelerek çeşitli yarışmalar ve etkinlikler çerçevesinde hünerlerini yeniden sergileme ve hatıralarını tazeleme fırsatı bulacaklar. Bir zamanların sistemlerine hükmeden katılımcıların çoğu, farklı alanlardaki uzmanlıklarıyla sektöre hizmet vermeye devam ediyor. Parti, bu yönüyle aynı zamanda bugün sektörde önemli bir yer edinen profesyonellerin buluşması açısından da önemli bir platform ortaya koyuyor.

24 Aralık günü başlayacak olan parti, gece boyunca devam edecek olan etkinliklerine ara vermeden 25 Aralık Pazar akşamına kadar devam edecek.

Web sitesi üzerinden kayıt yaptıran herkese açık olan partinin web sitesine www.7dx-party.org adresinden ulaşabilirsiniz. Daha önce gerçekleştirilen partilerle ilgili güzel bir izlenim yazısı için de Darkhardware'in makalesine göz atmanızı öneririz.

Cumartesi gecesi görüşmek üzere!
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun