Yaşam Tarzı 25 OCAK 2012 / 15:55

4,5 milyar yıllık meteor şarabı içeni çarpar mı?

Cabernet Sauvignon üzümlerinin 4,5 milyar yaşındaki meteorla harmanlanması sonucu üretilen Meteorito marka şarap, şaşıracaksınız ama 10 dolardan satılıyor. Şili’den Ian Hutcheon adlı bir girişimci, Cabernet Sauvignon cinsi üzümlerin 4,5 milyar yaşındaki meteor taşı eşliğinde mayalanmasıyla ürettiği Meteorito marka şarabı satışa sundu.

Şarabın özelliği, girişimcinin üzüm suyunun mayalanması için kullandığı fıçıların dibine 10 santim büyüklüğünde ve 4,5 milyar yaşında olduğu tahmin bir meteor yerleştirmesi. Meteorun Mars ve Jüpiter arasındaki asteorid kuşağından geldiği tahmin ediliyor.

Şarap Centro Astronomico Tagua Tagua’da şişesi 10 dolardan satılıyor. Bir yudum ilginçlik için hiç fena bir fiyat değil.

Detayları bu adreste bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun