Yaşam Tarzı 18 TEMMUZ 2012 / 10:54

40 saat aralıksız oyun oynayan genç öldü

40 saat aralıksız oyun oynayan genç öldü

Bilgisayar oyunları her ne kadar insanı rahatlatsa da, oyun süresi abartıldığında ortaya böyle vahim durumlar çıkabiliyor. Tayvan’da yaşanan bu olay ibretlik cinsten. Güney Tayvan’da bir internet kafede özel oda kiralayıp Diablo 3 oynamaya başlayan 18 yaşındaki genç, 40 saat boyunca aralıksız Diablo 3 oynayınca yaşamını yitirdi. 13 Temmuz günü odaya giren genç, 40 saat hareketsiz kalıp, yemek yemeyi de ihmal edince 15 Temmuz günü odaya giren internet kafe görevlisi tarafından baygın bir halde bulundu.

Hastaneye kaldırılan genç, kısa bir süre yaşamanı yitirirken, otopsi raporunda ölüm sebebi olarak 40 saatlik oyun esnasında uzun süre aynı pozisyonda kalması gösteriliyor.

Durum her ne kadar vahim olsa da, saçma olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İnsan kendini ara sıra oyuna kaptırsa da, yemek, uyku, hareket gibi ihtiyaçların unutulması ortaya böyle ibretlik sonuçların çıkmasına neden oluyor. Suçu bilgisayar oyunlarında aramamak lazım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun