Yaşam Tarzı 12 ŞUBAT 2016 / 17:43

3 boyutlu yazıcıyla üretilen bebek dünyayı geziyor

Neredeyse aklımıza gelen her şeyi basmamızı sağlayan 3D yazıcıların, gerçek potansiyeli anlaşıldığından bu yana yüzlerce farklı proje karşımıza çıkıyor.

3D yazıcılar aslında pekte yeni bir uygulamaya değil; geçmişi 1984’e dayanıyor. Bilgisayar destekli tasarım programlarıyla modellenmiş nesneleri, elle tutulabilir gerçek nesnelere dönüştüren bu yazıcıların baskı işlemleri yaparken birçok hammadde kullanılabiliyor olması, farklı sektörlerde etkili olmasını da kaçınılmaz kılıyor. 
 
Bu kez 3D yazıcı çok farklı bir projeyle karşımıza çıkıyor. Yönetmen Eran Amir’in 3 boyutlu yazıcıdan ürettiği bebek, tüm dünyayı geziyor. “Run Baby Run” adı verilen proje, New York’tan İsrail’e kadar seyahat ediyor. Stop motion tekniğiyle hayata geçen animasyon, üretilen 20 adet bebekle çekildiği belirtiliyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun