Yaşam Tarzı 10 MART 2014 / 10:16

239 kişinin bulunduğu uçaktan haber alınamıyor

Üzerinden 3 gün geçmesine rağmen Malezya Havayolları'na ait uçaktan haber alınamadı.Hem denizde hem de karada süren yoğun araştırmalara rağmen hiçbir ize rastlanmayan uçak ile ilgili kaçırılma senaryoları da göz ardı edilmiyor. Malezya Sivil Havacılık Otoritesinin başındaki kişi olan Azharuddin Abdul Rahman, “Ne yazık ki uçağa ait hiçbir nesneye rastlamadık. Mümkünse uçağın bir parçasını dahi bulmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yedi ülkeden onlarca gemi ve uçağın Malezya ve Güney Vietnam’da aramalara katıldığı bilgisi verilirken her ihtimal göz önünde bulunduruluyor. Interpol’ün de onayladığı bilgilere göre, uçakta bulunan yolcular arasından en az ikisinin çalıntı pasaportla uçağa bindiği belirlendi. Çalıntı pasaportlarla kayıp uçak arasında doğrudan bağlantı kurmak için yeterli kanıt bulunmadığına işaret eden Interpol Sekreteri Ronald Noble, araştırmaların sürdüğünü açıkladı.

Cumartesi gününün erken saatlerinden itibaren radardan görülemeyn MH370 numaralı uçak, Kuala Lumpur’dan çıkalı henüz bir saat olmuştu. Vietnam donanmasının verdiği bilgilere göre, Tayland Körfezi ve Güney Çin Denizi’nde bir uçak parçasının yarattığı karaltı göze çarptı. Ancak gün ağarınca yapılan araştırmalarda bir sonuç alınamadı. Uçağın patlamasıyla ilgili de bir bulguya rastlanamazken Boeing şirketi olayı takip ettiği belirtirken, elle tutulur bir açıklamada bulunmadı.

Uçakta 20 çalışanı bulunduğunu açıklayan Freescale şirketi, oldukça deneyimli ve teknik yetkinlikteki insanların uçakta olduğuna değinirken, şirket için büyük bir kayıp olduğunu bildirdi. Dünya çapında 16 bin 800 çalışanı bulunan Freescale’in 20 çalışanı uçakta seyahat halindeydi.

Günümüz teknolojileriyle kaybolan dev bir uçağın bulunamaması sıradan bir düşme ihtimalinin ötesinde yaşanabilecekleri konusunda şüphe uyandırıyor. Umarız kısa sürede sevindirici bir gelişme yaşanır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun