Yaşam Tarzı 04 MART 2010 / 12:41

2010 Kış Olimpiyatlarında SolidWorks imzası

Kayak üreten Kneisll, 3D CAD yazılımı SolidWorks ile tasarım ve geliştirme sürecini yarı yarıya azaltıyor.

Kayak üreten Kneisll, 3D CAD yazılımı SolidWorks ile tasarım ve geliştirme sürecini yarı yarıya azaltıyor.


İlk kez bu yıl 2010 Vancouver Kış Olimpiyat Oyunları'na dahil edilen Ski Cross, yokuş aşağı hızlı bir parkurda yarışmacıları hız, denge ve fiziksel kondisyon alanlarında test ediyor. Keskin virajların dönüldüğü, rampaların üzerinden birçok atlayışın yapıldığı bu yeni spor, sporcular kadar kayaklarını da zorluyor. Zorlu parkurlara dayanabilecek özel yapım kayaklar ise Kneisll tarafından, SolidWorks kullanılarak tasarlanıyor.Sporcular, Ski Cross için daha hızlı, manevra kabiliyeti yüksek ve daha sağlam kayaklara ihtiyaç duyuyorlar. Kayaktaki 20 parçayı müşterinin istekleri doğrultusunda değiştiren Avusturyalı marka Kneisll, üretimde en büyük engel olan uzun tasarım ve geliştirme süreçlerini dünyanın en popüler 3D CAD yazılımı SolidWorks ile kısalttığını iddia ediyor.

Veri iletişiminde efektif çözüm

Kneissl'de ürün geliştirmekten sorumlu Max Eppensteiner, "Kullandığımız 2D yazılım artan talep karşısında yetersiz kalıyordu. Tasarım aşamasının uzun sürmesi kadar, tasarımı hayata geçiren 5 akslı CNC tezgah hizmeti sunan firmalarla da veri iletişiminde ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. SolidWorks sayesinde hem müşterilerimiz, hem de tedarikçilerimiz ile çok daha iyi iletişim kurabildik" diyor.

3D tasarıma geçtikten itibaren ürün geliştirme sürecini yüzde 50 azaltan Kneissl, yaratıcılık ve daha kaliteli tasarım için artık daha fazla zaman ayırabiliyor. SolidWorks, firmanın prototip üretme ihtiyacını da ciddi şekilde azaltıyor. Daha tasarım aşamasında ürünün sıcaklık, esneklik veya darbelere dayanıklılık gibi özellikleri test edilerek prototip üretme ihtiyacı en aza indiriliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun