Yaşam Tarzı 01 HAZİRAN 2011 / 10:40

11 milyon oyuncunun ölüsü neye benzer?

Just Cause 2 oyununda ölen oyuncuların verilerini bir araya toplayan Jim Blackhurst, dev bir sanal mezarlığın neye benzediğini grafiklerle ortaya koymuş. World of Warcraft benzeri oyunlarda milyonlaca oyuncu oyun oynuyor, bu oyuncular milyonlarca kez ölüyor ve arkalarında milyonlarca ceset bırakıyor. Peki tüm bu verileri bir araya toplayıp harita üzerine yerleştirecek olsaydınız, nasıl bir görüntü ortaya çıkardı?

İşte Jim Blackhurst adlı bir meraklı, Just Cause 2 adlı çok oyunculu rol yapma oyunu üzerinde bir şekilde ölen 11 milyon oyuncunun verilerini alarak nerede ve hangi sıklıkta öldüklerini harita üzerine yerleştirmiş. Sonuçta da yukarıdaki grafik ortaya çıkmış (üzerine tıklayarak tam halini görebilirsiniz).

Blackhurst bununla da kalmamış, grafiğin oluşma sürecini videoya da kaydetmiş:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hEoxaGkNcrg[/youtube]

Gerçekten hayli ilginç...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun