Yaşam Tarzı 07 TEMMUZ 2011 / 13:46

1000 yüzücü Avrupa’dan Asya’ya kulaç atacak

Dünya’da benzersiz olma özelliği taşıyan Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Samsung Ana Sponsorluğunda 17 Temmuz Pazar günü gerçekleştiriliyor.Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) önderliğinde ve Samsung’un ana sponsorluğunda 23. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları gerçekleştiriliyor. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları ile ilgili basın toplantısı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) 1. Asbaşkanı Türker Arslan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Usta ve Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Lara Mutluay’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Basın toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Lara Mutluay Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’na destekleri konusunda şunları ifade etti; “Samsung olarak, sporla özdeş değerlerin toplumların ilerlemesinde oynadığı rolün bilinciyle faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde sportif aktiviteleri desteklemeye önem veriyoruz. Bu bağlamda dünyada kıtalararası yüzülebilen tek yarış olma özelliği taşıyan Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nın da 7. kez sponsorluğunu gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz... Boğaz’ın gemi geçişlerine ve deniz trafiğine kapandığı bu ender zaman zarfında yüzücüler eşsiz bir deneyim yaşarken, izleyiciler de unutulmaz manzaralara tanık oluyorlar. İzleyiciler yarışın varış noktası olan Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda mavi ve yeşille iç içe, güzel bir gün geçirebilir, yüzme yarışlarının yanı sıra gondol ve kano yarışlarını izleyebilir, gün boyu çekecekleri fotoğraflarla etkinlik kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılarak hediyeler kazanma şansını yakalayabilirler.”Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nın 17 Temmuz Pazar günü saat 10:00’da Kanlıca’dan start alacak ve Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulacak. Yarışlar Cemil Topuzlu Parkı’nda bulunan seyirci alanlarından izlenebilecek.

Yarışlara bu yıl 43 ülkeden 1000 sporcu katılacak. Yarışlar 12 kategoride gerçekleştirilecek.

Yarışlar ile ilgili daha ayrıntılı istatistiksel bilgiler ise şu şekilde;

Toplam başvuru sayısı : 1713 Kişi (1000 kişi yüzebilecek)

Türkiye haricinde başvuran ülke sayısı : 42

Başvuran yabancı sporcu sayısı : 358

Erkek – Kadın dağılımı ;

Toplam erkek başvuru: 1373

Yerli: 1125

Yabancı : 248

Toplam kadın başvuru : 340

Yerli : 230

Yabancı : 110

Yarışılan kategori : 12

Etkinlik Programı:

09:30 Gondol Yarışları

10:00 Kano Yarışları Başlangıcı

10:25 - 10:35 Yüzme Yarışları Başlangıcı

11:00 Ödül Töreni
YORUMLAR
tannere kurreve 18 TEMMUZ 2011 / 13:32 0 0
peki Türkiyede kadınlar kızlar bu sefer niye tepki göstermediler bu yarışta erkek yüzücüler hep slip mayolu idi, ey kadınlar ve kızlar dünyanın her yerinde yüzme sporu mayo ile yapılır anlamıyorum erkeklerin mayosu neden kızdırıyor kadınları ama neden turist erkeklere kızmıyorsunuzda Türk erkeklerine kızıyorsunuz acayip bir durum neyseki benim işim olamaz Türk kadınları yada kızları ile ben Rus yada Alman kızlarını beğeniyorum vede bütün erkek arkadaşlara tavsiye ederim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun