Yaşam Tarzı 04 NİSAN 2011 / 17:39

10 günde 10 milyon kez indirildiler!

Popüler Angry Birds oyunu bir kez daha, bu sefer de en yeni versiyonu, filmi gösterime 15 Nisan'da girecek olan Angry Birds Rio ile yüklenme rekoru kırdı.Oyun geliştirici Rovio, Twitter’da yaptığı açıklamada, yeni mobil oyunun kullanıma geçtiği 10 gün içinde 10 milyon yükleme rakamına ulaştığını bildirdi. Bu da, şirket için yeni bir rekor demek.

10 milyonluk Angry Birds Rio yüklemeleri iOS ve Android mobil işletim sistemlerinde yapıldı, her ikisinde de ücretsiz ve ücretli yüklemeleri kapsadı. Oyun, ‘Ice Age’in yaratıcılarının son eseri olan, Jesse Eisenberg ve Anne Hathaway’in seslendirdiği ‘RIO’ animasyon filmi ile de bağlantılı. Film, 15 Nisan’da gösterime girecek.

Oyunu Android Market'ten bedava indirebilirsiniz

Angry Birds Rio, iOS platformunda ücretsiz deneme versiyonuna sahip. iPhone veya iPad touch için fiyatı 99 cent, iPad içinse 2.99 dolar. Google Android Market’ta ise Angry Birds Rio ücretsiz yüklenebiliyor. Amazon’un Android uygulama mağazasında da benzer bir imkân var. Amazon uygulama mağazasına şu anda sadece ABD’deden erişilebiliyor.

Angry Birds Rio’da Angry Birds karakterleri kaçırılıyor ve Rio de Janeiro’ya götürülüyor. Oyun, diğer tutsak kuşların kurtarılması etrafında gelişiyor. Oyunun 45 seviyesi var ama Rovio, uygulama yenilemeler ile daha da çok seviyenin ekleneceğini açıkladı. 10 milyonluk Angry Birds Rio yüklemesi, geçen 16 ay içinde farklı platformlarda 100 milyonu aşan Angry Birds oyunu yüklemesine ulaşan Helsinki merkezli Rovio için yeni bir rekorun da işareti.

Filmin fragmanını hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-7gIpfrQdAI[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun