Yaşam Tarzı 07 TEMMUZ 2011 / 16:40

‘Teknolojik’ öykü kitabına ikinci baskı

Teknoloji üzerine yazılmış ilk öykü kitabı olma özelliğini taşıyan Yol’un ikinci baskısı piyasaya çıktı.Teknolojinin bugüne kadar insanlığa kattığı değeri konu alan ve bu alanda yazılmış ilk öykü kitabı olma özelliğini taşıyan Yol'un ikinci baskısı raflarda. Hayatında bilgisayar olan herkesin içinde kendini bulabileceği Yol, ikinci baskısında daha fazla okuyucuya ulaşmayı hedefliyor.

Orta Amerika Bilimsel Araştırma ve Eğitim Merkezi Başkan Yardımcısı Dr. Fuat Alican'ın yazdığı Yol, teknoloji alanında alışılagelmiş teknik bilgi içerikli kitaplardan çok farklı. Caretta Yayınları'ndan çıkan Yol, öyküsel bir dille, bilişimin insanlık için değerini inceliyor.

Dr. Fuat Alican, teknolojinin insan tarafından yapıldığını ve insanlık için yapılması gerektiğini vurgulamak amacıyla kaleme aldığı kitabında, gerçek bir bilişim öyküsüne de yer veriyor. Yol'un ikinci baskısı Kültür Bakanlığına bağlı kütüphaneler ve seçkin kitabevlerinde bulunabiliyor.

Akademik çalışmaları kapsamında 11 farklı ülkede gerçekleştirdiği araştırmaların sonuçlarını da Yol kitabına yansıtan Alican şunları söyledi: "Değişime uymak kadar katkıda bulunmak ve bilinçlenmek de herkes için önemli. Yol, bu bilinci keyifli bir biçimde sağlıyor. Çünkü bilişimi, birçoğumuzun bildiği, yaşadığı, kendinden bir şeyler bulabileceği öykülerle harmanlayarak anlatıyor Kitaplar çoğunlukla genelden yola çıkılarakyazılır. Oysa bu kitapta ben somut bir örnekten yola çıkmayı seçtim. Böylelikle daha anlaşılır ve samimi olduğunu düşünüyorum."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun