08 ŞUBAT 2012 / 17:16

Yalın Organizasyon, Yalın BT: Kurumsal Kaynak Yazılımlarına Eleştirel Bir Bakış

[Microsoft Dynamics] Yalın Enstitü ve Assan; 14 Şubat 2012’de gerçekleştirilecek seminerde Yalın Organizasyon ve Yalın Bilişim ile yaşadıkları deneyimi ve başarılarının sırrını paylaşacak. Kayıt ve katılım ücretsiz.Bilgi teknolojileri projelerinde içinden çıkılmaz sorunlarla karşılaşmak zaman zaman herkesin başına gelir. Çoğu zaman da bu sorunun kullanılan araçlardan ya da kişilerden kaynaklandığını sanırız.

Oysa tasarlanan iş süreci, sürece hiçbir değer katmayacak bazı bilgileri toplama ısrarımız ve ileride lazım olabilir diyerek gereğinden emin olamadığımız pek çok veriyi kaydetme isteğimiz, soruna adım adım yaklaşmamızı sağlayan gerçek sebeplerdir.

Bun benzer sorunları yönetmek için uzmanlar, “Yalın Bilişim” kavramını ortaya koydular.

Yalın Bilişim, yalın düşüncenin bilişime uygulanması olarak özetlenebilecek bir kavram. Hedefi, işe değer katmayan her türlü süreci ortadan kaldırılarak müşteriye en fazla değerin en düşük maliyetle sunulması olarak özetlenebilir. Örneğin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hatasız yaptığınızdan emin olursanız, kalite kontrol sürecini gereksiz hale getirebilir ve son kullanıcıya sunulan değerin maliyetini düşürebilirsiniz.

Bu düşünce yapısını uzun süredir benimseyen ve Yalın Enstitü ile yakın çalışan Kibar Holding, bünyesindeki Assan Gıda firmasının daha etkin çalışması için Yalın Süreç çalışmasını gerçekleştirdi. Yalın Süreç sonrasında ise bilişim altyapısını da değiştirme kararı aldı.

Yaklaşık dört ayda tamamlanan bu süreçte, özellikle muhasebe ve stok işlemlerinde yüzde 70'in üzerinde verimlilik sağlayan Microsoft Dynamics AX kurulumu da gerçekleştirildi.

14 Şubat 2012’de gerçekleştirilecek seminerde Yalın Enstitü ve Assan; Yalın Organizasyon ve Yalın Bilişim ile yaşadıkları deneyimi ve başarılarının sırlarını paylaşacak. Sizleri de bekliyoruz.

Etkinlik programına ulaşmak ve kaydınızı yaptırmak için bu adresi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun