Uzay Bilimleri 23 EYLÜL 2013 / 09:31

Yolcu Güneş Sistemi'nin dışına çıktı

Cape Canaveral'dan  1977 yılında fırlatılan Yolcu-1  (Voyager)  Güneş Sistemi'nin dışına çıktı. 

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi'nden yapılan resmi açıklamaya göre, Yolcu-1 Uzay gemisi  38 yıl sonra Güneş Sistemi'nin dışına çıktı. Böylece, Yolcu'ya eşsiz bir özellik katarak tarihe Güneş Sistemi' ni aşmayı başaran ilk araç olarak geçmesini sağlayacak. Nasa'nın Yolcu'su  şimdi Uzay'da yıldızlarla beraber.

Ardında yeterince bilgi yok

Biz keşif tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri ile uğraşıyoruz çünkü, ihtiyatlı bir olmuştur. Pasadena'daki California Voyager Projesi bilim insanlarından Ed Stone, "elimizde bilgi yok, analiz yok ve bunlara ihtiyacımız var' diyor. Tahmin edilebilir bilgilere erişmek için  işaretler aradık ancak şu anda elimizde Yolcu-1' e dair ölçüm yapabileceğimiz dokular yok.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NN3ppVemVhQ[/youtube]
ETİKETLER : güneş sistemi nasa yolcu
YORUMLAR
yilmaz 25 EYLÜL 2013 / 15:47 0 0
bi makale gore, 1977 civarı nasa ve arkadaşları atmosferin dışında çikamıyorlardı , o yüzden yüzden atmosferin dirençliğini kırmak için nuke patlamayı planladılar, olmadı tabi da nasıl oldu da güneş sistemin dışında çikarılacak enerjiye ulaştılar acaba?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun