Uzay Bilimleri 31 MART 2016 / 12:01

NASA HoloLens ile Mars'ta sanal yürüyüşe çıkacak

NASA, HoloLens ile Mars'ta sanal tur düzenlemeye hazırlanıyor.

NASA ve Microsoft, insanları Mars hakkında daha fazla bilgilendirecek yeni bir proje üzerine çalışıyorlar. HoloLens'ten faydalanılarak geliştirilen "İstikamet: Mars" adındaki proje ile birlikte Mars üzerinde "sanal" yürüyüş gerçekleştirebilecek olan tur katılımcıları, bu sayede Mars hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaklar. 
The Verge'de yer alan habere göre, “İstikamet: Mars” adını taşıyan projede, HoloLens başlığı takacak olan ziyaretçiler, Mars üzerinde sanal yürüyüş gerçekleştirecekler. Yürüyüşleri esnasında ünlü astronot Buzz Aldrin'in tur rehberliğinden faydalacak olan katılımcılar, Mars'ın yanı sıra uzay hakkında da önemli bilgi edinecekler. 
 
 
NASA’nın Florida’da bulunan Kennedy Uzay Merkezi’ndeki ziyaretçi kompleksinde açılacak olan sergide Microsoft ile birlikte geliştirilen OnSight'ta yer alacağı gibi, proje dahilinde Mars'ta keşif görevinde yer alan Curiosity'nin elde ettiği görsellerden ve görüntülerden de yararlanılacak. 

İstikamet: Mars adlı serginin önümüzdeki yaz hizmet vermesi bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun