TV/Projektör 03 TEMMUZ 2015 / 10:07

Sony'nin yeni 4K Bravia'ları Türkiye'de

Sony’nin bu yıl CES 2015’te duyurduğu BRAVIA 4K LCD televizyonları Türkiye’de satışa sunuldu. BRAVIA televizyonlarda bulunan yeni 4K İşlemci X1, Sony 4K izleme deneyiminin netlik, renk doğruluğu ve kontrastını daha da geliştirdi. Yeni X9000C serisi,  ince tasarımı ile Sony’nin çerçevesiz en ince TV serisi olma özelliğini taşıyor.Ekran büyüklükleri 49 ila 75 inç arasında değişen yeni modeller arasında dört yeni seri içinde altı yeni model bulunuyor. Sony, 4K görüntü kalitesinde sektör lideri olarak, izleme deneyimini iyileştirecek teknolojiler geliştirme taahhüdünü bu yelpaze ile de gözler önüne seriyor. Yeni 4K İşlemci X1, netlik, renk ve kontrastı geliştirirken 4K içerik sağlayıcıların sunduğu gelişmiş 4K X-Reality PRO yükseltme algoritması teknolojisi ile bir araya geldiğinde, görüntü kaynağı ne olursa olsun, bu televizyonlar 4K çözünürlüğe yükselterek iyi görüntü kalitesini sağlıyor.

3.840 x 2.160 4K çözünürlük sağlayan ekranları ile, bu ürünlerde aynı zamanda kırmızı, yeşil ve açık mavinin tonlarını da doğru şekilde yeniden üretmek için TRILUMINOS Ekran da bulunuyor. Gelmiş geçmiş en geniş renk aralığında renkler hayat bulurken dinamik renk düzeltme de renklerin her seferinde mümkün olduğunca tutarlı ve doğru olmasını güvence altına alıyor. Görüntü kalitesini daha da iyileştiren bu televizyonlar aynı zamanda LED’in en üst parlaklığının yanı sıra daha derin siyahlar da sunmak üzere eleştirmenlerden tam not alan X-tended Dynamic Range kontrast iyileştirme özelliği ile donatılıyor.

Daha akıllı televizyon izleme deneyimi

İlk defa, bu televizyonlar Google’ın en son Android TV işletim sistemini destekleyerek gerçek zamanlı video akışını kolaylaştırıyor, oyun cihazı işlevi görüyor ve Google Cast ve Voice Search gibi gelişmiş özellikler de sağlıyor. Google Cast, kullanıcıların mobil cihazlarından içerik yansıtmasına imkân vererek hiç olmadığı kadar yüksek bağlanabilirlik sağlıyor. Ayrıca, mikrofonlu uzaktan kumanda üzerinde Sesli Arama yapmak da mümkün. Google Play’e erişim sayesinde, tüketiciler televizyonlarından akıllı telefon veya tablet üzerinde yapmayı sevdikleri her şeyin keyfini televizyonları üzerinde de sürebiliyorlar.

Sony Android TV

Yeni BRAVIA modelleri, tüketicilere mobil cihazları ile daha kusursuz şekilde entegre bir deneyim sağlamak için Google’ın Android işletim sistemini kullanıyor. Kullanıcılar, akıllı telefonlarından aşina oldukları hizmet ve uygulamaların tadını büyük Sony TV’ler üzerinde de çıkartabiliyor. Böylece, Sony’nin eşsiz kullanıcı ara yüzü One-Flick Entertainment ile bir araya geldiğinde, bu kullanıcılara televizyon izlerken çeşitli içeriklere hızlıca ve kolay bir şekilde erişim sağlıyor.

• Google Cast Ready: Sony, kullanıcıların akıllı telefon, tablet  ve dizüstü kişisel bilgisayarları (Windows) üzerindeki en sevdikleri içerikleri kolaylıkla doğrudan büyük Sony TV’lerinin ekranına yansıtabilmesi için Google Cast’ı yerleşik olarak sunuyor. Yansıtma sırasında, kullanıcılar mobil ürünleri ile SNS, web ve daha fazlasına bakmak gibi diğer aksiyonları gerçekleştirebiliyorlar.

• Sesli Arama: Android TV üzerindeki ses fonksiyonu kullanıcıların sadece farklı hizmetler üzerindeki içerikleri aramasına değil, aynı zamanda Google’ın en sofistike arama motorunu kullanarak genel sorulara cevap vermesine de imkân veriyor. Böylece, kullanıcılar TV’lerine komuta ederek göz atma sürelerini azaltıp izleme sürelerini artırabiliyorlar.

• Kullanıcılar, aynı Google ID’yi kullanarak Google Play üzerinde oyun, film, TV programları ve daha fazlasını keşfedebiliyorlar. Aynı zamanda, akıllı telefonları üzerinde birçok tanıdık uygulamanın ve içeriklerin cihazlar arasında pürüzsüz şekilde oynatabilmenin de tadını çıkartabiliyor.

• One-Flick Entertainment, kullanıcıların televizyon izlerken çeşitli içeriklere hızlıca ve kolay bir şekilde erişebilmesine imkân veriyor. Fonksiyonun tetiklenmesini basitleştirmek için uzaktan kumandaya “DISCOVER” düğmesi de eklendi. Ayrıca, içeriğe doğrudan erişimi geliştirmek ve süresini kısaltmak için, her içerik kaynağının girişi, içerik çubuğunun sol ucuna yerleştirildi. Son olarak, yapıyı uzaktan kumanda üzerinde adanmış bir düğme ile basitleştirmek için içerik görüntüleme menüleri “ACTION MENU” altında birleştirildi.

Yüksek Çözünürlüklü Ses Kalitesi

Yeni X9400C serisi, muazzam bir TV ses deneyimi sağlamak amacıyla bağımsız bir TV olarak dünyanın ilk Yüksek Çözünürlüklü Ses oynatımı ile de uyumlu. Kullanıcılar artık ev ağı üzerinden USB sürücüsü veya kişisel bilgisayarda yüksek kaliteli Yüksek Çözünürlüklü Ses’in tadını zahmetsizce çıkartabiliyorlar.

Ayrıca, X9400C serisi seslerin daha kesin ve doğru bir şekilde yeniden üretilmesine imkân veren eşsiz DSEE HX sinyal işleme teknolojisini de içinde barındırıyor. Seri, yüksek aralıklı sesler ve müzik aletleri ve vokallerin dalgalanan farklı ses biçimlerini analiz etmek suretiyle, yayın ve internet üzerindeki içeriklerin sıkıştırılmış seslerini dahi 96KHz/24bit’e yükselterek izleyicilere adeta oradaymışçasına hissettiren bir ses deneyimi sunuyor.

Sony’nin yeni BRAVIA 4K LCD televizyonlarını Sony yetkili satıcılarında incelemek mümkün.
ETİKETLER : BRAVIA 4K Sony X94ooC
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun