TV/Projektör 04 HAZİRAN 2015 / 09:28

Sony kamera ailesini genişletti

Sony, yüksek teknolojili ve maliyet performanslı NXCAM profesyonel video kamera serisinin yeni üyesi HXR-NX100'ü görücüye çıkarıyor.HXR-NX100'de 20 megapiksel 1.0 tipi Exmor R arka aydınlatmalı CMOS Sensör bulunuyor. Super 16 mm film karesiyle yaklaşık aynı büyüklükte olan sensör, ışığın az olduğu durumlarda bile yüksek çözünürlük, düşük gürültü ve harika görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca, günümüzün çeşitli çekim gereksinimlerini karşılamak için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol olanağı veriyor. Verimli görüntü kalitesi sağlayan bir diğer öğe olan sabit Sony G lens, geniş uçta 29 mm görüş açısından 12x optik yakınlaştırma sunuyor. Bu oran, By Pixel Super Resolution Teknolojisi sayesinde tam çözünürlük korunarak Clear Image Zoom ile 24x'e çıkarılabiliyor. Ayrıca yakınlaştırma performansı bir Dijital Genişletici ile iki kat daha artırılarak 48x'e kadar çıkarılabiliyor. Bu özellikler, dahili 4 kademeli ND filtresiyle birlikte HXR-NX100'ün her ortamda kaliteli içerik yakalamaya hazır olmasını sağlıyor.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Robbie Fleming, "Büyük 1.0 tipi Exmor R® CMOS sensörü sayesinde HXR-NX100, en iyi çözünürlük, alan derinliği kontrolü ve düşük ışık performansını sunarak içerik oluşturucularının her ortamda güzel görüntüler yakalayabilmesini sağlıyor. Ergonomik tasarımı rahat bir kullanım sağlarken, XAVC S 50 Mb/sn formatında kayıt yapma imkânı video kameranın, etkinlikler ve kurumsal videolar gibi çeşitli çekimlerde kaliteli içerik sunacağı anlamına geliyor. HXR-NX100 sayesinde profesyoneller, yapmayı sevdikleri işe minimum çabayla odaklanmalarını sağlayacak çok yönlü bir video kameraya sahip olacak." şeklinde konuşuyor.

HXR-NX100'ün öne çıkan özellikleri

• Etkileyici görüntü kalitesi için 1.0 tipi Exmor R® CMOS Sensör ve Sony G lens. 20 megapiksel sensör ve gelişmiş Sony G lensin yüksek hassasiyeti ve harika çözünürlüğü, ışığın az olduğu durumlarda bile (minimum aydınlatma 1,7 Lüks *) çarpıcı ayrıntılar, renkler ve geniş dinamik aralık sunuyor.

• Geniş aralıkta çekim için maksimum 48x yakınlaştırma. Lens geniş uçta 29 mm görüş açısından 12x optik yakınlaştırma sunuyor. Bu oran, By Pixel Super Resolution Teknolojisi sayesinde tam çözünürlük korunurken Clear Image Zoom ile 24x'e çıkarılabiliyor. Yakınlaştırma performansı Dijital Genişletici ile iki kat artırılarak 48x'e kadar çıkarılabiliyor.
ETİKETLER : NXCAM Sony sony NXCAM
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun