TV/Projektör 07 AĞUSTOS 2014 / 11:04

LG Curved yakında Türkiye’de

LG Electronics’in son televizyonları 5K çözünürlük ve 21:9 CinemaScope ekran oranı ile kullanıcılara sunulacak.

İlk kez Ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) kullanıcılara tanıtılan 105 inç CURVED 5K ULTRA HD TV’ler bu hafta Güney Kore’de ön siparişe açılıyor. 5120x2160 çözünürlük, 11 milyondan fazla piksel sayısı (5120 x 2160) ve 21:9 CinemaScope ekran oranı gibi özelliklere sahip LG 105UC9 TV gelecek günlerde müşterilerin  huzuruna çıkacak.

Televizyon, ayrıca 21:9’luk ekranı ile elde edilen 11 milyon piksel ile herhangi Full HD TV’den beş kat daha fazla piksel sayısına sahip olmakta. 105UC9’nun görüntü kalitesinin ardında yatan teknoloji ise LG Electronics’in Tru-ULTRA HD Engine Pro ve IPS Panel’i olduğu belirtiliyor. Tru-ULTRA HD Engine Pro görsel hataları düzelterek düşük çözünürlüklü içeriği Ultra HD kalitesine yükseltirken, IPS Panel ise geniş görüş açısı ile gerçek hayattan renklerle  tutarlı bir kontrast oranı meydana getirebiliyor.

LG Electronics Ev Eğlencesi Bölüm Başkan Yardımcısı In-kyu Lee konuyla ilgili şunları i: “LG Electronics’in 105 inç CURVED 5K ULTRA HD TV’lerinin ardındaki vizyon, sinema salonunu oturma odalarına taşıma fikrine dayanıyor. Curved 5K CinemaScope ekranı ve 7.2 kanallı hoparlör sistemiyle 105UC9, LG Electronics’in en dikkat çekici televizyonu olarak piyasada yerini alıyor. Bu televizyon ile ev eğlence sistemlerindeki inovasyonu daha da ileriye taşıyarak günümüzün en ileri teknolojilerini bir araya getirdiğimizde yapabileceklerimizin sınırı olmadığını gösteriyor” dedi.

LG Electronics’in bu yeni televizyonu 7.2 kanallı dahili 150W ses sistemine de sahip. LG Electronics ULTRA Surround kavramı dahilinde ses ürünleri üreticisi Harman Kardon ile gerçekleştirdiği ortaklıkla beraber hoparlör dizilimi ile güçlü bir ses deneyimi sağlayabiliyor.

105UC9, webOS işletim sistemi tabanlı LG Smart+ TV olarak da kapsamlı bir deneyim uygulamayı hedefliyor. LG’nin webOS işletim sistemi ile içerikler arası geçiş, yeni TV programları keşfetmek, uygulamalar ve servislerin yanında depolama cihazlarındaki harici içerikleri görüntülemek de mümkün. İşletim sistemindeki kullanıcı dostu animasyon karakter BeanBird’ün de yardımıyla webOS televizyonunuzun kurulum ve ilk açılış aşamalarını  kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Film Patternetd Retarder(FPR) 3D teknolojisi ile yüksek resim çözünürlüğünü birleştiren LG Electronics’in 4K 3D+ özelliği izleyicinin dikkatini dağıtmayan bir 3D görüntü sunabiliyor. Ayrıca Resolution Upscaler özelliği ile SD,HD ve Full HD içerikleri  net bir halde Ultra HD çözünürlüğe getiriliyor.

LG 105UC9 105 inç 21:9 CURVED 5K ULTRA HD TV’nin 2014’ün son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.
ETİKETLER : LG lg curved
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun