TV/Projektör 11 TEMMUZ 2014 / 15:32

Almanlar Dünya Kupası’nı kendi statlarında takip ediyor

KoçSistem, Almanya’daki Frankfurt Commerzbank Arena’da 2014 Dünya Kupası için oluşturulan, Avrupa’nın en büyük mobil LED ekranlarının kurulumu projesinde çözüm ortağı oldu.Türkiye’nin uzman bilgi teknolojileri şirketlerinden KoçSistem, 2014 Dünya Kupası’na özel olarak Frankfurt Commerzbank Arena’da, Avrupa’nın en büyük mobil LED ekranlarının kurulumunu içeren projede teknoloji ve çözüm sağlayıcı olarak yer aldı. Yüzbinlerce Alman taraftar Dünya Kupası maçlarını Avrupa’nın en büyük mobil ekranında ve arena atmosferinde canlı olarak izleme imkanına sahip olduğu bu projede, KoçSistem’in tarafından geliştirilen sayısal yayıncılık ürünü Pixage Arena kullanıldı.

KoçSistem, Alman spor sektörüne yönelik çalışmalarına 2013 yılında, Bundesliga Ligi’ndeki altı kulübe (Bayer Leverkusen SV, Hannover 96 SV, Hamburg SV, Hertha Berlin SV, Eintracht Frankfurt SV, Nürnberg SV) Pixage Arena çözümleri sunarak başladı. Proje kapsamında; saha kenarı LED ekran sistemlerini arena çözümleri ile yöneten şirket; projeye taşınabilir ve kiralanabilir bir iş modelinde kullanılabilen çözümler ekledi. FAS’ta düzenlenen 2013 FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nda ve açık alanlarda dev videowall uygulaması olarak da kullanılması sağlandı.

Sistem daha önce Premier Lig’de kullanıldı

KoçSistem tarafından geliştirilen Pixage teknolojisi kullanılmaya 2010 yılında İngiltere Premier Lig’de başladı. Ayrıca Türkiye'de de Fenerbahçe ve Galatasaray'ın statlarında da aynı ekranlar kullanıldı.

Bu teknoloji, uygun içeriklerle beslenerek kulübün TV kanalı olarak da kullanmasına fırsat verirken, herhangi bir kriz anında ya da yoğun kalabalığın olduğu durumlarda ekranlara yansıtılan bilgilendirme mesajları ile yönlendirme amaçlı da kullanılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun