TV 22 ARALIK 2014 / 15:01

LG Quantum Dot teknolojili TV'leri tanıtmaya hazırlanıyor

LG Electronics, Las Vegas’ta düzenlenecek olan 2014 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, genişletilmiş TV ürün gamının en yeni üyesi Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’lerini görücüye çıkartacak.LG’nin 4K ULTRA HD TV’leri geleneksel LCD TV’lere oranla çok daha geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunuyor. Quantum Dot teknolojili yeni 4K ULTRA HD TV’ler 2015 yılında LG’nin diğer Ultra HD ve OLED TV ürünlerinin yanında kullanıcılarla buluşacak.

LG’nin Quantum Dot teknolojili ekranları sahip oldukları son derece geniş renk dizisi sayesinde 4K içeriklerin gösterilmesi için oldukça ideal bir alan oluşturuyor. 2 ve 10 nanometre arasında değişen boyuttaki nano kristalleri kullanarak çalışan Quantum Dot teknolojisi sayesinde bu küçük kristaller boyutlarına göre değişen farklı renkler yayıyorlar. LCD arka ışıklandırmasının önüne yerleştirilen kuantum noktaları sayesinde görüntülerin renk üretim hızı ve genel parlaklığı artırılabiliyor.

Nano boyutlu noktacıkların ürettiği olağanüstü canlılıktaki renklerle birlikte Quantum Dot teknolojisi LG’nin 4K ULTRA HD TV’lerin IPS ekranlarının kalitesini daha da ileriye taşıyor. LG’nin yüksek renk hassasiyetine sahip ve geniş görüş açılı IPS panellerinin renk üretim hızında, TV’nin içine yerleştirilen kuantum noktacıkları sayesinde geleneksel LCD/LED TV’lere göre yüzde 30’dan fazla artış sağlıyor. LG’nin Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’leri Cadmium ya da benzeri başka zehirli ağır metalleri içermeyen tasarımıyla çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve LG Electronics Ev Eğlence Sistemleri TV ve Monitör Bölümü Başkanı In-kyu Lee konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kuantum noktalarının güçlü ve canlı renk üretim kapasitesi görüntü kalitesi alanında LG’nin LCD TV’lerini yeni bir seviyeye taşıyor. Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’lerin Ödüllü OLED TV’lerimizin altında konumlandırılarak ürün gamımıza eklenmesiyle birlikte LG, TV görüntü teknolojileri endüstrisinde en çok çeşidi ve yeniliği sunan lider marka konumuna geliyor”.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun