TV 09 MART 2016 / 14:18

Intel, TV'ler için "3 boyutlu tekrar" sistemleri üzerine çalışıyor

Teknoloji devi Intel, televizyonlarda spor müsabakalarında kullanılmak üzere 3 boyutu tekrar sistemi kurmak üzere Replay Technologies şirketini satın aldı.

İşlemcileriyle tanıdığımız Intel, şu sıralar kafayı görüntüleme teknolojilerine takmış durumda. Real-Sense kamera teknolojisiyle arka planda kalan görüntüleri kolayca ayrıştırmanın yolunu açan Intel, şimdi de TV'deki spor karşılaşmalarında kullanılmak üzere 3D çekim yapabilen kamera sistemleri üzerine çalışmalar yapmak istiyor. Hali hazırda bu iş üzerine yoğunlaşmış Replay Technologies'i bünyesine katan Intel, işlemcileri ve sunucularıyla beraber görüntüyü anında 3D'ye çevirebiliyor.

Aşağıdaki videoda teknolojinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz:28 yüksek çözünürlüklü kamerayla ve Intel'in işlemcileri / sunucularıyla gerçekleştirilen bu teknoloji, videoda da görüldüğü üzere şimdilik biraz hatalı çalışıyor; biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Yalnız bu teknolojinin oturtulması halinde spor müsabakalarını izlerken çok daha fazla keyif alabileceğiz gibi görünüyor.