TV 09 MART 2016 / 14:18

Intel, TV'ler için "3 boyutlu tekrar" sistemleri üzerine çalışıyor

Teknoloji devi Intel, televizyonlarda spor müsabakalarında kullanılmak üzere 3 boyutu tekrar sistemi kurmak üzere Replay Technologies şirketini satın aldı.

İşlemcileriyle tanıdığımız Intel, şu sıralar kafayı görüntüleme teknolojilerine takmış durumda. Real-Sense kamera teknolojisiyle arka planda kalan görüntüleri kolayca ayrıştırmanın yolunu açan Intel, şimdi de TV'deki spor karşılaşmalarında kullanılmak üzere 3D çekim yapabilen kamera sistemleri üzerine çalışmalar yapmak istiyor. Hali hazırda bu iş üzerine yoğunlaşmış Replay Technologies'i bünyesine katan Intel, işlemcileri ve sunucularıyla beraber görüntüyü anında 3D'ye çevirebiliyor.

Aşağıdaki videoda teknolojinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz:28 yüksek çözünürlüklü kamerayla ve Intel'in işlemcileri / sunucularıyla gerçekleştirilen bu teknoloji, videoda da görüldüğü üzere şimdilik biraz hatalı çalışıyor; biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Yalnız bu teknolojinin oturtulması halinde spor müsabakalarını izlerken çok daha fazla keyif alabileceğiz gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun