Tüketici Elektroniği 09 KASIM 2015 / 12:06

ZyXEL WRE2205 inceleme

ZyXEL'in WRE2205 model ürünü, evinizdeki veya ofisinizdeki kablosuz ağı kopyalayarak kablosuz bağlantının ulaştığı alanı genişletiyor.

Artık teknolojiyle ilgilenen hemen herkesin internete bağlanan onlarca cihazı var. Pek çoğu taşınabilir olan bu cihazlar, elbette ki internete bağlanmak için kablosuz internet bağlantısını kullanmak durumundalar. Fakat ne yazık ki kablosuz internet bağlantısının ulaşamadığı kör noktalar da bulunuyor. Modeminizden uzak kalan odalara kablosuz bağlantı ulaştırmak için kablosuz genişletici veya powerline adaptör kullanmak gerekiyor. ZyXEL, WRE2205 modeli ile kablosuz genişletme çözümü sunuyor.

Fişe tak, ayarla, unut

Küçük bir adaptör boyutunda olan WRE2205, fişe takılarak kolayca çalışır hale getirilebiliyor. WPS desteğinin olması, kurulumu oldukça kolay hale getiriyor. Bu ürünü, modeminiz ile kablosuz bağlantının ulaşamadığı noktanın arasında, ortalara bir yerlere konumlandırmanız gerekiyor. Cihazın çalışma mantığı gelen WiFi yayınını alıp, kopyalayarak yeniden yaymak olduğu için hem modeme, hem de ulaşmasını istediğimiz noktaya olabildiğince yakın olmalı. Dolayısıyla bu iki noktanın arasın yerleştirmek en mantıklısı.

Ethernet portu da var

Kurulum sonrasında ürün, WiFi yayınını kopyalayarak internetin daha geniş bir alana yayılmasını sağlıyor. Alt tarafında açma kapama bulunan ürünün ön kısmında gelen bağlantı, WiFi yayını, güç, WPS ve ethernet LED uyarıları bulunuyor. Ürünün sol tarafına da bir adet ethernet portu yerleştirilerek gerekli durumlarda kablolu bağlantıdan da faydalanılması amaçlanmış.

Son söz

Eğer kablolu bağlantınız yoksa ve sadece kablosuz bağlantının alanını genişletmek istiyorsanız 110 TL'lik fiyat etiketiyle bu ürünü sizlere önerebiliriz. Fakat hali hazırda kablolu bağlantınız varsa ve kablosuz ağın ulaşmadığı yerlere kablosuz ağı taşımak istiyorsanız ZyXEL PLA-4231 gibi elektrik hattından etherneti taşıyıp, sonrasında kablosuz yayın yapan modelleri kullanmanızı tavsiye ederiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun