Tüketici Elektroniği 21 OCAK 2016 / 13:11

Yiyeceklerin kalorisini hesaplayan aksesuar NutriRay 3D

Bir Indiegogo projesi olan NutriRay 3D akıllı telefon aksesuarı, tüm yiyeceklerin kalorisini hesaplayabiliyor.

Son zamanlarda giyilebilir teknolojiler ile birlikte artan sağlık uygulamarıyla, kişiler artık kendi sağlık kontrolünü kendileri yapabiliyor. Bu da hayatımızda daha fazla akıllı cihaz anlamına geliyor. NutriRay 3D işte tam bu noktada karşımıza çıkıyor. Bir akıllı telefon aksesuarı olan cihaz, 3 boyut tarama yöntemi kullanarak, yiyeceklerin kalorisini otomatik olarak hesaplıyor.

Telefona takılan bir kılıf şeklinde olan aksesuar, yiyeceğin yağ miktarından kalorisine kadar her şeyi hesaplayarak, uygulama yardımıyla telefona aktarıyor.  Her telefona uyumlu aksesuarın ilk araştırmacılar için geliştirildiği, ancak daha sonra son kullanıcılara yayılması için Indiegogo’da fonlandığı belirtiliyor. Indiegogo’da hayata geçmesi için 50 bin dolar fon toplaması gereken ürün, şimdiden 2,500 dolar toplamış durumda.  Aksesuara sahip olabilmek için 199 dolar ödemek gerekiyor. Proje gereken fonu topladığı takdirde, aksesuarın eylül ayında satışa çıkacağı belirtiliyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun