Tüketici Elektroniği 01 EYLÜL 2016 / 15:42

Vestel yeniliklerini IFA'da duyurdu

Vestel, Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da 730 farklı ürününü sergiledi. Ayrıca Toshiba yapılan marka lisans anlaşması da duyuruldu.

Vestel, Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığını Berlin’de düzenlenen IFA 2016 etkinliğinde duyurdu. Bu anlaşmayla birlikte Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında üretim, satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden Vestel sorumlu olacak. Anlaşma kapsamında Avrupa’da yeni bir yapılanma kurulacak ve Avrupa’nın merkezindeki Toshiba fabrikası hem Toshiba hem Vestel için üretim ve lojistik merkezi olarak kullanılacak.
 
Ürettiği yeni OLED TV’yi de etkinlik kapsamında görücüye çıkaran Vestel, bu yeni yerli üretim OLED TV’nin IFA etkinliğinden sonra kullanıcılarla buluşacağını duyurdu. Vestel OLED TV, bağımsız aydınlanabilen organik led teknolojisi ile beraber 4K Ultra HD teknolojisi, High Dynamic Range (HDR) ve V-UHD Wide Color Gamut özelliklerine de sahip.
 
Vestel, tüm ürünlerinin herkes tarafından erişilebilir olması için başlattığı “Erişilebilirlik Projesi”ni de duyurdu. Proje kapsamında beyaz eşya ürün gamındaki modellerin üzerine yerleştirilebilecek, Braille alfabesi ile hazırlanmış servis kitleri ile ürünler görme engelliler için erişilebilir hale getirildi. Türkiye’de Bu hizmeti almak için 10 Eylül itibariyle tüketicilerin Vestel müşteri hizmetlerini arayıp talepte bulunması yeterli olacak. Müşteri talebi sonrasında servis kitleri tüketicilerin evlerindeki Vestel ürünlerine ücretsiz olarak eklenebilecek. Venus’ün V3 5040 modeli ve Vestel televizyonlar da erişilebilir modu kapsamında sesli komut/ kontrol ve sesli geri bildirim mobil uygulaması ile kontrol edilebiliyor. Vestel’in akıllı evlerinde ise erişebilirlik modunun aktif edilmesi yeterli oluyor. Bu sayede ürünleri başlatma, bekletme, durdurma, opsiyon seçme gibi birçok özellik erişilebilirlik modunda cep telefonu ya da tablet üzerinden kullanılıp, ürün çalışma ve program kalan zaman gibi bilgiler de uygulama üzerinden takip edilebiliyor.
 
ETİKETLER : Vestel IFA 2016
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun