Tüketici Elektroniği 13 OCAK 2016 / 09:56

Uyku problemi olanlar için tasarlanmış akıllı saat Ruggie

Kickstarter üzerinden fonlanan Ruggie, uyanma sorunu olanlar için hazırlanmış bir çalar saat.

Küçük bir paspas şeklinde olan Ruggie’nin alarm erteleme özelliği bulunmuyor. Üzerine çıkıp birkaç saniye içinde ağırlığınızı verdiğiniz takdirde susuyor. Baskıya duyarlı olan saat, uykuya duyarlı olanları yataktan kaldırmak dışında bir çare bırakmıyor.  Ardından  kişileştirilebilir bir mesaj devreye girerek, kullanıcıya “Günaydın” diyor. Kickstarter’da hayata geçmesi için 50 bin dolar toplayan proje, şimdiden 148 bin toplayarak beklenenin üstüne çıkmış durumda.

Sol üst köşesinde LED ekranıyla saati gösteren Ruggie, sabah kalkamayan, alarmı erteleyerek uyanamayan kişilere bir çözüm olacak. Ruggie’yi hayata geçiren Wilson bu saati kendisi fazla uyuduğu için hayata geçirdiğini belirtiyor. Yumuşak dokusuyla kullanıcının ayağının şeklini alan Ruggie, kullanıcılarının güne zinde ve enerjik başlayacağını vadediyor. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun