Tüketici Elektroniği 22 OCAK 2016 / 16:50

Sürücüz bebek arabası Smartbe

Sürücüsüz araç teknolojisi son zamanlar gündemi baya meşgul ediyor. Şimdi ise, sürücüsüz araç teknolojisi bebek arabasıyla karşımıza çıkıyor.

Bir Indiegogo projesi olan Smartbe, dünyanın ilk akıllı bebek arabası olarak lanse ediliyor. Üzerinde yer alan sensörler sayesinde yoldaki engelleri algılayan araba, kullanıcısıyla sensörleri sayesinde belli bir mesafeyi koruyor. Smartbe’nin tamamen sürücüsüz modu, yarı otomatik modu ve manuel modu olarak üç adet farklı modu bulunuyor.

İçerisinde hava filtresi barındıran Smartbe’nin içerisindeki sıcaklık değişebiliyor. Bebek arabasının üst kısmında yer alan kamera aracılığıyla ebeveynler, bebeğin durumunu her an kontrol edebiliyor. Indiegogo’da hayata geçmesi için 80 bin dolar fon toplaması gereken proje, şimdiden 8 bin dolar toplamış durumda. Projenin yeterli fonu topladığı takdirde Aralık ayın satışa çıkacağı belirtiliyor. 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun