Tüketici Elektroniği 24 ŞUBAT 2016 / 09:00

Super VOOC 15 dakikada telefonunuzu %100 şarj ediyor

Asya ülkelerinde popüler olan Oppo'nun tanıttığı Super VOOC şarj teknolojisi, 15 dakika içerisinde telefonunuzu tamamen şarj edebiliyor.

Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Oppo’nun yeni Super VOOC şarj teknolojisi ile akıllı telefonunuzun bataryasını 0’dan 100’e 15 dakika içerisinde şarj edebileceğiniz belirtiliyor. Daha önce Qualcomm’un piyasaya sürdüğü Quick Charge 3.0 ürünü Snapdragon 820 işlemcisiyle, 35 dakika içerisinde telefonunun bataryasını en fazla 0’dan yüzde 80’e şarj edebiliyordu.

Sadece micro USB ve USB-C kablolarıyla uyumlu olan Super VOOC, telefonları yüksek hızda şarj ederken düşük sıcaklığı korumak için özel algoritmalar kullanıyor. Ürün sadece 2.500 mAh bataryaya sahip telefonları, 15 dakika içerisinde şarj edebiliyor.

Asya ülkelerinde özellikle Çin’de popüler olan Oppo, aynı zamanda akıllı telefon üreticisi. Geçen  sene 50 milyon akıllı telefon satan şirket, Apple’ın iPhone’u ya da Samsung’un Galaxy  ürünü gibi küresel bir kitleye sahip değil. Yine de Oppo’nun Super VOOC teknolojisi, gelecekte mühendislik harikası teknolojilerin habercisi olabilir.