Tüketici Elektroniği 11 NİSAN 2013 / 14:09

Sony'nin en iyi projektörlü kamerası piyasada

Sony'nin verdiği bilgilere göre, gelmiş geçmiş en iyi görüntü kalitesi ve geliştirilmiş projeksiyon kapasitesine sahip Handycam PJ790’ı piyasaya sürüldü.Sony, Full HD video ve fotoğraf imkanı veren Handycam HDR-PJ790 video kamerasının çıkışını duyurdu. Yeni video kamerada, daha yüksek parlaklığa sahip dahili projeksiyon ile çok sayıda gelişmiş performans yeteneği de bulunuyor.

Sinema deneyimini daha da üst düzeye taşıyan Sony Handycam HDR-PJ790 video kameranın dahili projeksiyon kapasitesi, 35 lümenlik yüksek kontrastlı projektör ile ciddi şekilde artırılıyor. Video kameranın dışa doğru açılabilen LCD paneline yerleştirilen kompakt LED tabanlı projektör, daha da net ve keskin resim kalitesi elde etmek için artırılan çözünürlüğü ile video ve fotoğrafları, her türlü düz yüzey üzerine 250 ekrana (100 inç) kadar ulaşan büyüklükte yansıtabiliyor.

Ayrıca yeni harici HDMI girişi sayesinde, kullanıcıların film, slayt gösterisi, internet sayfası, oyun gibi içerikleri uyumlu akıllı telefon, tablet veya kişisel bilgisayarından bağlanarak istediği anda herhangi bir duvar veya düz yüzeye yansıtabilmesine imkân veriyor. Modelde aynı zamanda zengin sesler elde etmek için yüksek hassasiyete sahip bir mikrofon ile gelişmiş bir ses işlemcisi de bulunuyor.

24,1MP çözünürlüğe sahip video kamera, bunların yanı sıra Balanced Optical SteadyShot görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde hareket halinde yapılan çekimlerde de manuel kontrol sunarken, titremeyi de minimuma indiriyor. Exmor R CMOS Sensörü, kullanıcıların eş zamanlı olarak fotoğraf ve video çekmesine imkan veriyor.

1920 x 1080/50p/25p Full HD video çekim yapabilen video kameradaki titremeleri büyük ölçüde telafi ederek bulanıklıkları ciddi şekilde azaltan Balanced Optical SteadyShot görüntü sabitleme özelliği bulunuyor. Bu güçlü görüntü sabitleyici, görüntü sensörü de dahil olmak üzere tüm optik yolu kontrol eden seyyar bir lens kullanarak, çok sayıdaki zorlu durumda bulanıklığın olmadığı net görüntüler çekmeyi çok daha kolaylaştırıyor.

Yüksek kaliteli video, aynı derecede üstün ses ile tamamlanıyor. Video kameranın üst kısmına yerleştirilen bağımsız 5.1 surround sesli mikrofon, üst düzey ses yakalamak için video kameradan alınıyor. Yeni Gelişmiş Ses Sistemi, daha geniş bir dinamik aralık, daha net ve temiz ses sunarken, Audio REC ses düzeyi ayarlamaları da daha yüksek kreatif kontrol sağlıyor.

Yeni video kameraya, genellikle sadece profesyonel kameralarda bulunan gelişmiş yakalama ve kontrol özellikleri de yerleştirildi. İstenen fonksiyonun yüklenebildiği kullanışlı kadran odak, pozlama, beyaz dengesi, diyafram ve deklanşör hızının manuel olarak kontrol edilebilmesinin yanı sıra zebra ve peaking gibi daha gelişmiş özellikleri deneme imkanını da sunuyor.

Yeni Sony Handycam HDR-PJ790 Full HD Video Kamera, artık tüm Sony Center’lar ile diğer tüm önde gelen elektronik perakendecilerden temin edilebiliyor.
ETİKETLER : Handycam PJ790 Sony
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun