Tüketici Elektroniği 08 OCAK 2016 / 09:30

SmartRemote tüm bağlantılı cihazları kontrol edebiliyor

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz nesnelerin interneti kavramı gelişen teknolojilerle birlikte, ortaya çıktığı günden bugüne daha geniş bir vizyona erişiyor.

Nesnelerin internetiyle bağlantılı cihazların sayısı evlerimizde günden güne artıyor.  Hepsini ayrı ayrı kontrol etme problemine çözüm üreten Sevenhugs isimli firma, SmartRemote isimli akıllı kumandayı geliştirdi. Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES 2016’da tanıtılan cihaz, tüm ev araçları ve bağlantılı cihazlarla iletişime geçerek, hepsine özel birde arayüz ekranı sunuyor.   Klima, lamba, ses sistemi gibi birçok cihazla bağlantı kurabilmek için, SmartRemote’u cihazın bulunduğu yöne çevirmek yeterli oluyor.

Şimdilik sadece Philips, Sonos ve Nets cihazlarıyla etkileşime girebilen SmartRemote, prototip aşamasından çıktığı anda tüm Wifi ve Bluetooth bağlantısı olan cihazlarla etkileşime geçebilecek. Şuan fiyat konusunda bir şey belirtilmese de , cihazın  Eylül ayında satışa çıkması planlanıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun