Tüketici Elektroniği 01 EYLÜL 2016 / 17:10

Samsung IFA'da nesnelerin internetine yoğunlaşıyor

Samsung, IFA 2016 kapsamında akıllı ev deneyimini merkeze alan nesnelerin interneti (IoT) özelliğine sahip ürünlerini pazara sunacağını duyurdu. Etkinlikte Family Hub buzdolabı, Chef Collection ankastre mutfak ürünleri ve 88 inç SUHD TV gibi ürünler de tanıtıldı.

Samsung Electronics, nesnelerin interneti özellikli ürünleri IFA 2016’da tanıttı. Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, her yıl 14 milyar ABD doları Ar-Ge yatırımı yapan Samsung’un, ürünlerinin yüzde 90’ının, 2017’ye kadar nesnelerin interneti teknolojisine sahip olacağını belirtti. Eksikleri tespit edip online alışverişi mümkün kılan 21,5 inç akıllı ekranlı Family Hub buzdolabı, Chef Collection ankastre serisi, SUHD TV ve akıllı telefon ile uzaktan erişim imkanı sağlayan AddWash çamaşır makinesi Samsung’un bu kapsamdaki yeni ürünleri olarak tanıtıldı. Ayrıca etkinlik kapsamında Samsung’un Yapay Zeka (AI), Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) özellikli ürünlere odaklanacağı da duyuruldu.

Family Hub buzdolabı, iç kısmını gösteren üç adet kamerası ile kullanıcılara alışveriş listesi hazırlıyor ve aynı zamanda ürünlerin tazeliğine dair uyarılar iletiyor. Tüketiciler, aynı zamanda Çevrimiçi Alışveriş özelliklerini de kullanabiliyor. Family Hub buzdolabının kapısında ise 21,5 inç dokunmatik bir ekran bulunuyor. Samsung Smart Home uygulaması aracılığıyla fotoğraflar ve notlar paylaşabiliyor. Bununla birlikte Yerleşik Hoparlörü aracılığıyla oynatmak üzere TV yansıtma ve müzik yayını için seçenekler sunuyor.

Samsun’un Chef Collection ürün gamı ise Kitchen Fit tasarım buzdolabı, ankastre fırın, kompakt fırın, ısıtma çekmecesi, indüksiyonlu ocak, davlumbaz ve bulaşık makinesinden oluşan bir ankastre serisi sunuyor. Aynı zamanda The Chef Collection uygulaması, tüketicilere Michelin şeflerinin yemek tariflerini kendi evlerinde uygulama imkânı sağlıyor.

AddWash teknolojisi, tüketicilere akıllı telefonlarla çamaşır makinesine uzaktan erişim imkânı sunuyor. Akıllı kapak tasarımına sahip Samsung AddWash Çamaşır Makinelerinde program başladıktan sonra unutulan çamaşırlar veya deterjan makineye eklenebiliyor.

Samsung, 43 inçten 88 inçe kadar 19 farklı boyuta sahip SUHD TV serisini de etkinlikte tanıttı. SUHD TV serisi televizyonlar Samsung tarafından SmartThings ile geliştirilen IoT (Nesnelerin İnterneti) ‘hub’ teknolojisini içeriyor. SUHD TV, kapı zilini çalan kişiyi görmek, kapıları kilitlemek ya da ışıkları söndürmek için 200’ü aşkın SmartThings uyumlu cihaza bağlanıp bu cihazları kontrol edebiliyor. Samsung’un Tizen işletim sistemi kullanan 2016 Smart TV’leri, tüketicilerin televizyon içeriği, filmler, oyunlar ve program bilgileri dahil tüm içeriğe tek bir yerden erişmelerini hedefliyor. Samsung Tek Kumanda özelliği ile televizyona bağlı olan oyun konsolunu, Digiturk, D-Smart ve Tivibu gibi TV servis sağlayıcıların uydu alıcılarını ve ev sinema sistemini otomatik olarak tanıyor. 
ETİKETLER : Samsung IFA 2016
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun