Tüketici Elektroniği 01 ARALIK 2015 / 17:04

Samsung Galaxy Tab S2’nin 9 özelliği

Samsung Electronics, ince tasarıma sahip yeni ürünü Galaxy Tab S2 ile çoklu işleme izin veren işletim sistemini, görüntü kalitesini ve diğer yeni özelliklerini kullanıcılarına sunuyor.

1- 5.6 mm ince tasarıma sahip
Samsung’un ilk metal kasalı tableti olan Samsung Galaxy Tab S2, 5.6 mm incelikteki tasarımının yanı sıra 8.0 inç ve 9.7 inç olmak üzere iki farklı modele sahip. İnceliği ve hafifliği ile ön plana çıkan Galaxy Tab S2, kolay taşınabilirliği ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

2- Super Amoled ekran ile gerçeğe yakın renkler
Tab S2’nin Super AMOLED ekranı, kullanıcılara çok daha aydınlık video ve fotoğraflar vadediyor. Tab S2’nin sahip olduğu ‘Uyarlanabilir Ekran’ özelliği sayesinde kullanıcılar görüntü üzerinde doygunluk ve netlik ayarlarını kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

3- Dijital kitap okumayı kolaylaştırıyor
Cihaz dijital kitap okurken, ekranda oluşabilecek gereksiz kenar boşlukları ve kaymaları ortadan kaldırıyor. Ayrıca sahip olduğu okuma modu ile kullanıcıların göz yorgunluğunu azaltıyor.

 4- Klavyeli kılıf kullanabilirsiniz
Tabletin MS Office çözümü kullanıcıya, gerekli olduğunda belgeleri düzenleme ve yeniden yaratma imkanı sağlıyor. Bunun yanında Galaxy Tabs S2, dokunmatik ekran kullanırken rahat edemeyenler için opsiyonel olarak kullanılabilen klavyeli kılıf özelliği sunuyor. Cihaz, One Drive bulut teknolojisi ile kullanıcılara masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarında depoladıkları belgelere, tabletlerinden ulaşmalarını sağlıyor.

5- Kablo kalabalığından kurtulun
Tab S2’nin sahip olduğu BLE (Bluetooth Low Energy) teknolojisi, televizyon veya akıllı telefonlar ile cihazın arasında otomatik bağlantı kurabiliyor. Böylece kullanıcıların, sunum yapmaktan televizyon izlemeye kadar her şeyi tek bir tuşla kolayca ve kablo kalabalığı olmadan yapabilmesi mümkün hale geliyor.

6- Aynı anda birden fazla işlem yapabilme
Ürün, çoklu görev özelliği ile kullanıcılara birden fazla uygulamaya aynı anda ulaşım fırsatı sunuyor. Tabletin sağladığı bölmeli görüntü sistemi, mesajlaşırken aynı anda video izleyebilme veya not alırken aynı anda sunum hazırlayabilme olanağı tanıyor. 8 çekirdekli işlemci ve 3GB RAM’i ise Tab S2’nin tüm çoklu işlemleri hızlı gerçekleştirmeyi vadediyor.

7- Parmak izi teknolojisi
Galaxy Tab S2’nin kullanıcılara sunduğu parmak izi tarama teknolojisi, kimlik doğrulama sürecini hızlı bir hale getiriyor. Ayrıca tablete önceden yüklenmiş olan güvenlik yazılımı, cihazı ekstra bir korumaya ihtiyaç duymaksızın güvende tutuyor.

8- f/1.9 diyafram açıklığına sahip lensi bulunuyor
8MP kamerası ve f/1.9 diyafram açıklığına sahip lensi ile ürün, karanlık ortamlarda bile net fotoğraflarla videolar çekmeyi vadediyor.

9- Hız kesmeyen bağlantı sayesinde her an iletişimde kalın
Tab S2, beşinci nesil Wi-Fi 802.11ac ve 2X2 MIMO teknolojisiyle yüksek hızlı ağ performansı ve iki adet dahili Wi-Fi anteni bulunuyor. Ayrıca tabletin, akıllı bağlama (Smart bonding) teknolojisi ile geliştirilen Download Booster (İndirme Hızlandırıcı) özelliği sayesinde Wi-Fi ve LTE bağlantılarını bir araya getirerek kullanıcılara hız performansı sunmayı hedefliyor.
 
ETİKETLER : Samsung Galaxy Tab S2
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun