Tüketici Elektroniği 25 ŞUBAT 2014 / 15:59

Samsung Galaxy S5'in özellikleri neler?

Samsung Electronics, Galaxy S Serisinin beşinci nesli olan Galaxy S5'i tanıttı. Galaxy S5 5.1 inch boyutlarında FULL HD ekrana sahip, Galaxy S5 parmak izi okuyucu, nabız ölçer,IP67 sertifikalı toza ve suya dayanıklı gövdesiyle dikkat çekiyor. “Download Booster” özelliğiyle internet bağlantısı çok daha verimli kullanmayı sağlıyor. Galaxy S5 Nisan ayında kömür siyah, parlak beyaz, elektrik mavi ve bakır altın olmak üzere 4 farklı renkte satışa sunulacak. Fiyatı ise henüz açıklanmadı.Samsung BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin, “Galaxy S5 ile Samsung, tüketicilerimizin önem verdiği özelliklere odaklanmak üzere temellerine geri dönüyor. Tüketiciler, günlük yaşamlarını zenginleştirmenin yanı sıra, kendilerine ilham verecek mobil araçlar arıyor. Galaxy S5, insanların ilham verdiği yeniliklerle, bugün piyasadaki en üstün akıllı telefonu sunmaya odaklanan temel ve kullanışlı özelliklere sahip, ikonik bir tasarımı temsil ediyor” dedi.

Galaxy S5'in  öne çıkan özellikleri:

16 megapiksellik kamera

Galaxy S5, 16 megapiksel kamera, gelişmiş bir menü ve arayüze sahip kamera işlevlerine sahip.Galaxy S50.3 saniyeye kadar odaklanma sağlayan dünyanın en hızlı otomatik odaklanma özelliğini sunuyor ve gelişmiş Yüksek Dinamik Aralığı (High Dynamic Range) özelliği ile tüm koşullarda doğal ışık ve renkleri göz alıcı bir yoğunlukta yeniden oluşturuyor. Aynı zamanda Galaxy S5’in yeni Seçici Odak (Selective Focus) özelliği, kullanıcıların aynı anda, bir nesnenin belirli bir alanına odaklanmasını sağlarken, arka planı bulanıklaştırabiliyor. Bu özellik ile kullanıcıların, Sığ Alan Derinliği (DOF) etkisi oluşturmak için özel bir lens setine ihtiyacı kalmıyor.

Adımölçer, nabızölçer ile sağlık durumu takibi

Gelişmiş S Health 3.0 özelliğine sahip yeni Galaxy S5, kullanıcıların sağlıklı ve zinde kalmalarına yardımcı olacak daha fazla araç sunuyor. Galaxy S5 adım ölçerdiyet ve egzersiz kayıtları ve yeni kalp atış hızı monitörü dahil olmak üzere sunduğu özelliklerle, adeta kullanıcıların kişisel egzersiz koçu görevi görüyor. Galaxy S5 kullanıcıları cihazlarını, zengin uygulama ekosistemi ve gerçek zamanlı egzersiz koçluğu sunan yeni nesil Gear ürünleri ile eşleştirerek, mobil deneyimlerini çok daha fazla kişiselleştirilebiliyor.

Download Booster ile hızlı bağlantı

Galaxy S5, rakipsiz medya kullanımı ve üretkenlik için üstün hızda veri akışı sağlamak üzere dünyanın en gelişmiş LTE(4G) deneyimini ve Wi-Fi performansını sunuyor. Daha hızlı bağlantı talep eden tüketiciler için Galaxy S5, sahip olduğu Download Booster özelliği sayesinde Wi-Fi ile LTE teknolojilerini aynı anda birbirine bağlayarak veri hızlarını güçlendiren yenilikçi Wi-Fi teknolojisini sunuyor.

Şarj sorununa karşı ultra güç koruma modu

145 gram ağırlığındaki Samsung Galaxy S5'te S4'ten daha ağır. Ultra güç koruma özelliği, en temel özellikler dışında her şeyi kapatarak telefonun 24 saat hayatta kalmasını sağlıyor ve şarj sorununu çözüyor.

Önemli cihaz korumaları

Galaxy S5, IP67 toza ve suya dayanıklılık standardına sahip. Bunun yanı sıra cihaz, güvenli ve biyometrik ekran kilitleme özelliği sunan Parmak İzi Tarayıcı özelliği ile tüketicilerin güvenle kullanabilecekleri bir mobil ödeme deneyimi sağlıyor. Ultra Güç Tasarrufu Modu ekranı siyah beyaz görünüme çeviriyor ve pil tüketimini en aza indirmek için tüm gereksiz özellikleri kapatıyor. Bir başka özellik olan Çocuk modu ise telefonunuzu ailenizle paylaşmanızı kolaylaştırıyor. Bu sayede çocuklarınız, dokunmamaları gereken ayarlara ve uygulamalara ulaşamıyorlar.

Cihaz Nisan ayında tüm dünyada satışa sunulacak.

 

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun