Tüketici Elektroniği 09 EKİM 2013 / 11:33

PowerEdge VRTX tanıtıldı

İşletmenin BT altyapıları sorunlarına yönelik olarak bütünleşik altyapı çözümleri portföyünü genişletti. Uygulama ve iş yükü ihtiyaçlarına özel olarak uyarlanılabilen bu yeni çözümle Dell, bütünleşik teknolojiyi, başta şube yapısına sahip kurumlar, küçük ve orta ölçekli firmalar olmak üzere çok geniş bir müşteri kitlesine sunuyor.

Türkiye Çözüm Grup Direktörü Didem Duru konuyla ilgili olarak: “Dell, kullanıcılarından aldığı ilham ve günümüz işletmelerini etkileyen ticari gerçeklerin bilinci ile yenilikler tasarlıyor ve bu yenilikleri farklı iş kollarına hitap edecek şekilde modern BT mimarilerine uyarlayarak sunuyor.
PowerEdge VRTX ile Dell, her boyutta işletmeye yönelik çözüm üretme konusunda farklı bir yaklaşım sergiliyor.
Dell EMEA Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Tunç Erkan ise “Bugüne dek, iş yükü ve uygulama odaklı veri merkezi çözümleri büyük ölçekli işletmeler için tasarlanıyordu.

PowerEdgeVRTX, başta sağlık, eğitim , perakendecilik, turizm ve bankacılık gibi sektörler olmak üzere, ofis ortamında kullanım hedeflenerek tasarlanmış bütünleşik BT çözümüdür. VRTX bu işletmelerin etkin ve verimli biçimde büyüme ve rekabet için ihtiyaç duydukları esneklik, ölçeklenirlik, kolay yönetim ve BT desteği becerilerini onlara uygun maliyetle sunmaktadır. ” şeklinde konuştu.
Dell PowerEdge VRTX, işletmelere basitleştirilmiş ve ölçeklenebilir bir veri merkezini tek bir şasi içinde, bütünleşik olarak sunarken, yenilikçi tasarımı sayesinde ayrı ayrı cihazların birleştirilmesinden doğan dağınıklığı ve birden çok yönetim aracı kullanma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Yerden tasarruf ve ofis ortamına kolayca uyum sağlayan tek bir kasa içinde ve kurumsal özelliklerde bütünleşik BT çözümü;

Yüzde 86 daha az kablo

Sunucuların, veri depolamanın, ağ bileşenlerinin ve sistem yönetim araçlarının tek bir kompakt kasa içinde buluştuğu PowerEdge VRTX, her bir görev için ayrı olarak kurulan sistemlere oranla yüzde 86 daha az kablo kullanıyor ve kullanıcılara zamandan ve emekten büyük bir tasarruf sağlıyor. Buna ilave olarak PowerEdge VRTX, ayrı ayrı harici cihazların entegrasyon ihtiyacı ve bu cihazlara yönelik çok sayıda yönetim arayüzünden doğan karmaşıklığı, masrafı ve dağınıklığı da ortadan kaldırıyor.

Daha verimli

Dell’in PowerEdge VRTX için Dell OpenManage Essentials yönetim yazılımında yaptığı özel güncellemeler sayesinde, kullanıcılar artık daha fazla verimlilik elde edebiliyor. Bu güncellemeler kapsamlı, uzaktan kontrol edilebilir, ilave yazılıma ihtiyaç duymayan sistem yönetimini ve uzak noktalarda VRTX çözümlerini coğrafi olarak görüntüleme becerilerini de içeriyor. Her bir PowerEdge VRTX sistemi, Dell’in Şasi Yönetim Denetleyicisi (CMC) konsolu içeriyor. Bu konsol sunucu, veri depolama sistemi ve ağ bileşenleri üzerinde bütünleşik ve akıcı bir kontrol sağlıyor.

PowerEdge VRTX Türkiye’de konfigürasyona göre 9,900 USD’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. PowerEdge VRTX  satışa sunulacak.
ETİKETLER : dell Dell PowerEdge VRTX
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun