Tüketici Elektroniği 02 MART 2016 / 15:54

Phantom ailesinin yeni üyesi tanıtıldı

DJI, yeni nesil insansız hava aracı Phantom 4'ü tanıttı. Phantom 4, yeni özellikleri ile dikkat çekecek gibi görünüyor.

DJI tarafından geliştirilen Phantom 4, yeni nesil 'akıllı' özellikleriyle dikkat çekiyor. Nesneleri otomatik olarak takip edebilme özelliğine sahip olan insansız hava aracı, bu sayede önemli bir manevra kabiliyeti ile hareket edebiliyor. 

DJI, yeni nesil insansız hava aracında yerleştirdiği optik sensörler ve GPS özelliği sayesinde kullanıcılar oldukça rahat bir şekilde hava araçlarını uçurabiliyorlar. Bu noktada Phantom 4'ün 5 kilometreden kontrol edilebildiğini belirtmek gerek. Pil ömrü konusunda da kullanıcılarına uzun ömürlü bir kullanım vadeden DJI, Phantom 4'ün 28 dakika havada kalmasını sağlıyor.
 


Phantom 4, 70 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. Toplam 5 kameranın yer aldığı yeni nesil insan havasız aracında, iki kamera önde, iki kamera arkada ve bir adet ana kamera yer alıyor. Bu kameralar yardımıyla saniyede 120 kare hızında Full HD kayıt yapabilen cihaz, 15 Mart tarihinde satışa sunulacak. Hali hazırda önsipariş döneminin başladığı Phantom 4, 1399 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 

Phantom 4 ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.