Tüketici Elektroniği 02 MART 2016 / 15:54

Phantom ailesinin yeni üyesi tanıtıldı

DJI, yeni nesil insansız hava aracı Phantom 4'ü tanıttı. Phantom 4, yeni özellikleri ile dikkat çekecek gibi görünüyor.

DJI tarafından geliştirilen Phantom 4, yeni nesil 'akıllı' özellikleriyle dikkat çekiyor. Nesneleri otomatik olarak takip edebilme özelliğine sahip olan insansız hava aracı, bu sayede önemli bir manevra kabiliyeti ile hareket edebiliyor. 

DJI, yeni nesil insansız hava aracında yerleştirdiği optik sensörler ve GPS özelliği sayesinde kullanıcılar oldukça rahat bir şekilde hava araçlarını uçurabiliyorlar. Bu noktada Phantom 4'ün 5 kilometreden kontrol edilebildiğini belirtmek gerek. Pil ömrü konusunda da kullanıcılarına uzun ömürlü bir kullanım vadeden DJI, Phantom 4'ün 28 dakika havada kalmasını sağlıyor.
 


Phantom 4, 70 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. Toplam 5 kameranın yer aldığı yeni nesil insan havasız aracında, iki kamera önde, iki kamera arkada ve bir adet ana kamera yer alıyor. Bu kameralar yardımıyla saniyede 120 kare hızında Full HD kayıt yapabilen cihaz, 15 Mart tarihinde satışa sunulacak. Hali hazırda önsipariş döneminin başladığı Phantom 4, 1399 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 

Phantom 4 ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun