Tüketici Elektroniği 25 AĞUSTOS 2016 / 16:03

Media Markt’tan dört yeni mağaza

Elektronik perakende markası Media Markt, Türkiye’deki yatırımlarına yeni açacağı dört mağazayla devam edecek.

Media Markt, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Media Markt, son olarak Mart ayında Kocaeli NCity AVM’de açtığı mağazasının ardından; Eylül ayı içinde, Ankara’da Nata Vega Outlet’de, İstanbul’da Levent ve Viaport AVM ile Konya’da Kule Site’de dört yeni mağazasını hizmete açmaya hazırlanıyor.

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, 2016 yılsonuna kadar yüzde 20 oranında büyüme hedeflediklerini söyledi. Gökyıldırım; “Bu yıl içinde önemli bir bölümü mağazalara olmak üzere toplam 160 milyon TL’lik yatırımı hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz üç-dört yıl ile kıyasladığımızda ciromuz yaklaşık iki katına ulaştı. E-ticaretimiz de iki yıl içinde yüzde 120 büyüdü” dedi.

Mart ayında Kocaeli NCity AVM’de açtıkları şehir mağazasının ardından, Eylül ayı içinde Ankara’da Nata Vega Outlet, İstanbul’da Levent ve Viaport AVM ile Konya’da Kule Site’de dört yeni mağazayı daha hizmete açacaklarını ifade eden Yenal Gökyıldırım, “Türkiye,  bağlı olduğumuz Media Saturn grubu içinde stratejik öneme sahip ülkelerin başında yer alıyor. Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline güveniyor ve yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, Eylül ayı içinde dört yeni mağazamızı birden tüketicilerimizle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.