Tüketici Elektroniği 26 MART 2014 / 11:50

HTC One (M8) sahnede

En yeni HTC Sense 6 deneyimini tasarımla birleştiren HTC One (M8), gelişmiş görüntüleme sağlayan HTC Duo Kamera ve sezgisel Motion Launch özellikleri ile öne çıkıyor. 
Birçok ödül sahibi HTC One (M7)’yi en iyiye ulaşmak için evrimleştirdiği yeni HTC One (M8)’i tanıtıldı. En yeni HTC Sense 6 ile kurşun gri renginde sunulan yeni HTC One (M8), yüksek kalite tek parça metal gövdesi ve Akıllı SensörHub’ı ileihtiyaçlarınızı öngörerek günlük aktivitelerinizi kolaylaştıran Motion Launch kontrollerini kullanıyor. Yeni DuoKamera teknolojisi yaratıcı ve profesyonel görünen fotoğraflar ve  efektler sağlıyor.

2013 yılında dünyanın en iyi akıllı telefonunu piyasaya sunduklarını ancak her zaman kendilerine ve akıllı telefon kategorisindeki statükoya meydan okumaya devam ettiklerini söyleyen HTC CEO’su Peter Chou: “Mobil inovasyonun öncüleri olarak, göz kamaştıran, ilham veren ve akıllı telefon endüstrisini tamamen değiştirecek cihazlar tasarlamaya devam ediyoruz. Bugün de endüstrinin şimdiye kadar görmüş olduğu en çarpıcı, sezgisel ve ileri teknolojiye sahip telefonu, yeni HTC One (M8)’i tanıtıyor olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

İçten dışa şık tasarım

Tasarım ve kalitede bir dönüm noktası olan yeni HTC One (M8),  daha çarpıcı ancak ulaşılabilir bir görünüm için ustalıkla yeniden şekillendirilmiş gövdesi ile dikkat çekiyor. Zarif, dayanıklı ve yüksek kaliteli tek parça metal gövde 5 inç Full HD (1080p) ekranı sararken, kenarlara doğru da inceliyor. Bu da daha pürüzsüz ve doğal bir tutuş sağlayan daha yumuşak kavisler oluşturuyor.

2.3 GHz dört çekirdekli Krait CPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon 801 işlemci  ve entegre 4G LTE’ye sahip yeni HTC One (M8), en yeni Android versiyonu olan Android 4.4 Kit Kat işletim sistemi ile destekleniyor. Yeni HTC One (M8) aynı zamanda yepyeni HTC Sense™ 6 ile beraber geliyor. HTC SenseTM 6, cihaz içerisinde geldiği gibi Google Play Store’dan güncelleme olarak indirilebiliyor. Daha net ve daha çarpıcı bir görsel tarz sunması amacıyla tamamen baştan tasarlanan HTC Sense 6 cesur ve kişiselleştirilebilen renk temalarına yer veriyor ve daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Yeni HTC One (M8), Duo Kamera teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olarak ve bu teknolojiyi yenilikçi HTC UltraPiksel modülü, ikili flaş ve 1080p FullHD video kaydı ile birleştirerek, mobil görüntülemeye başka bir boyut kazandırıyor. Bu sayede HTC One (M8), her türlü ışık koşulunda inanılmaz görüntüler yakalıyor ve zengin, yüksek kalitede videolar çekiyor. Geniş açılı 5MP ön kamera daha da kaliteli  ‘selfie’leri kolaylıkla yakalıyor.

Duo Kamera, HTC UltraPixel modülüne eklenen derinlik sensörü ile öne çıkıyor. Böylece çekim yapılan görüntüde derinlik bilgisini detaylı bir biçimde yakalayarak, çektiğiniz fotoğraflar üzerinde çok daha fazla değişiklik yapmanıza imkân sağlayan bir dizi güzel ve yaratıcı efekti de beraberinde getiriyor.

HTC One (M8), UFocus ile çekildikten sonra fotoğraflarınızın odaklarını değiştirerek anında profesyonel görünen portreler elde etmenize, ya da Foregrounder (Ön plan aracı) sayesinde arka planı yaratıcı efektlerle değiştirerek fotoğrafta istediğiniz bir objenin ön plana çıkmasına şaşırtıcı bir şekilde imkân veriyor. Aynı zamanda Mevsimler animasyonlarını ekleyerek en iyi karelerinize mevsimlere ait dokunuşlar katabildiğiniz HTC One (M8), Kopyala & Yapıştır seçeneği ile de ailenizi ve arkadaşlarınızı tamamıyla farklı bir fotoğrafın içine koymanızı sağlıyor. DimensionPlusözelliği ise yalnızca ekranınızın yönünü değiştirerek fotoğrafı bambaşka bir açıdan görmenizi sağlıyor ve fotoğraflarınız için benzersiz bir perspektif sunuyor.

Gelişmiş kamera teknolojisi perde arkasında da çalışmaya devam ediyor. Kamera aktif hale gelir gelmez görüntüleri yakalamaya başlıyor ve bu sayede deklanşöre basıldığı anda, mümkün olan en net görüntü anında yakalanıyor. Kameranın oto fokusu 0,3 saniyelik bir hızla odaklanarak, anlık bir hareketi harika ve capcanlı bir karede yakalıyor. Flaş kullanımına ihtiyaç olduğunda ise, doğal ten renkleri ve daha profesyonel görünen fotoğraflar için akıllı LED Dual Flaş, otomatik olarak doğru renk tonu ve ışık yoğunluğunu seçiyor.

Heyecan verici görüntüler oluşturmak için çeşitli etkinlik alanları arasında yer alan galeri düzenlemesini öncelik olarak belirleyen HTC Sense tasarımcıları HTC One (M8)’de belirli bir objeyi içeren tüm fotoğrafları sezgisel olarak tek bir albüme taşıyan, görsel bir arama aracı olan Image Match’i de kullanıcıya sunuyor.

Son olarak Ağır Çekim modunu da bünyesinde bulunduran yeni HTC One (M8), bu çekim modu ile HD kalitesinde ağır çekim videolar çekmenizi ve daha önce çektiğiniz videoları düzenleyerek istediğiniz bölümleri yavaşlatmanızı sağlıyor. Bu özellik de videolarınıza daha kuvvetli bir drama duygusu vermenizi ya da belirli anları ön plana çıkarmanıza imkan veriyor.

 Zoe bulut bilişimde

Zoe, 2014 yılında  bir bulut bilişim  servisine dönüşüyor. Herkesin görebilmesi için Zoe Videolarını yükleyin;  arkadaşlarınızı unutulmayacak anıların  en muhteşem anlarını paylaşmaları için kendi fotoğraflarını, videolarını, şarkılarını yüklemeleri için davet edin. Yeni Zoe uygulaması bu yazdan itibaren Google Play de ulaşılabilir olacaktır.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun