Tüketici Elektroniği 19 AĞUSTOS 2016 / 11:10

HP Omen X serisi duyuruldu

HP, Omen X adındaki yeni oyun bilgisayarı serisini duyurdu. HP’nin yeni üst seviye oyun ailesi içerisinde OMEN X Masaüstü, OMEN 17 Dizüstü, OMEN X Kavisli Ekran ve SteelSeries’in OMEN için geliştirdiği aksesuarlar yer alıyor.

HP üst seviye oyun deneyimi yaşamak isten kullanıcılara yönelik geliştirdiği yeni oyun bilgisayarı ailesini duyurdu. HP’nin yeni üst seviye oyun ailesi içerisinde OMEN X Masaüstü, OMEN 17 Dizüstü, OMEN X Kavisli Ekran ve SteelSeries’in OMEN için geliştirdiği aksesuarlar yer alıyor. OMEN X ürünleri, HP’nin oyun performansını artırmak amacıyla Mayıs ayında açıkladığı oyun portföyünün bir uzantısı.
 
OMEN X, en son teknoloji ile üretilmiş çift NVIDIA GeForce GTX 1080’e varan ekran kartı seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Hız aşırtımı yapılabilen 6. nesil Intel Core i5/i7 işlemci, VR uyumlu GPU ile bir araya gelerek akıcı bir Sanal Gerçeklik (VR) ortaya koyarken aynı zamanda en güçlü donanımlara ihtiyaç duyan AAA seviyesindeki oyunlar için dahi derin bir 4K deneyimi sunuyor.
 
HP’nin tasarladığı termal yönetim, bilgisayarların en yoğun yük altında dahi soğuk kalmasını, en yüksek performansı sunmasını ve donanımların tam potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlıyor. Devrimsel nitelikteki termal yönetim içinde donanımları ayıran üç-hazne ve ısıyı optimize eden bu haznelerin her birine özel olarak ayrılmış soğutma yer alıyor. OMEN X Masaüstü ayrıca üç taneye kadar 120mm soğutma radyatörü de destekliyor. Bu radyatörler ile birlikte kasanın üst tarafından yer alan egzoz çıkışı ve temiz havayı almayı kolaylaştıracak şekilde kasayı yerden yukarıda tutan standı havalandırmayı maksimum düzeye çıkarıyor.OMEN 17 dizüstü
17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü, en son teknoloji ile üretilen NVIDIA GeForce GTX ekran kartlarını kullanıyor. Bilgisayar aynı zamanda 32,9 mm’lik inceliğe ve 3,2 kg ağırlığa sahip. OMEN 17 Dizüstü, en sert rekabetlerde oyuncuları rakiplerinin önüne geçirecek çok yönlülük ve derin bir oyun deneyimi sunmak üzere tasarlandı.
 
HP OMEN X Kavisli Ekran
Ekran kalitesi oyun deneyimini tümden etkiler. OMEN ekosistemini tamamlamak için HP, son kullanıcı için yeni bir gerçeklik ve derinlik deneyimi sunan OMEN X Kavisli Ekranı da tanıttı. HP, bu kavis ekranda ilk kez NVIDIA G-Sync teknolojisini de sunuyor. Bu sayede daha geniş açıdan görüntülerle akıcı oyun deneyimi yaşamak isteyen oyunculara son teknolojiler ile entegre daha fazla seçenek sağlanıyor.
 
Yeni oyun aksesuarları da tanıtıldı  
Kullanıcıların deneyimlerini yeni OMEN ürünleri ile daha da geliştirmek ve tamamlamak için HP, SteelSeries ile işbirliğine giderek bir dizi aksesuar da tanıttı. Oyun oynamanın keyfini artıran bu aksesuarlar oyunculara büyük avantajlar kazandırıyor.
  • SteelSeries’in OMEN kulaklığının hafif süspansiyon yapısı ağırlığı genele yayarak oyuncuların daha uzun süre ve daha rahat oyun oynamasını sağlıyor.
  • SteelSeries OMEN klavyesi 16,8 milyondan fazla renk ile kişiselleştirilebilir benzersiz renk düzeni oluşturmayı mümkün kılarken aynı zamanda oyundaki aksiyona göre renklerin tepki vermesini de sağlıyor.
  • SteelSeries’in OMEN faresi; RGB aydınlatma, hızlı tepki için 6 adet tam programlanabilir tuş, 1:1 takip ve hassas hareketler için sıfır hızlandırma gibi kişiselleştirilebilir özellikler ile benzersiz bir performans imkanı sağlıyor.  
  • SteelSeries’in OMEN fare altlığı kaymayı önleyen yüksek kalitede kauçuk tabanı sayesinde dikkatli oyuncuların dayanıklı ve pürüzsüz bir yüzey üzerinden sorunsuz oyun oynamalarını sağlıyor.OMEN platform yazılımı, ön yüklü olarak OMEN bilgisayarlarda bulunuyor. Hem OMEN klavye hem de OMEN fare için sunulan bu yazılım sunduğu platformlar arası destek ile oyuncuların birçok özellikten faydalanmasını mümkün kılarken aynı zamanda bulut eşleşme sistemi sayesinde oyuncular her zaman ayarlarını koruyabiliyor.
 
OMEN X Masaüstü’nün Eylül ayında 2 bin 999 Avro’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor. HP OMEN X Kavisli Ekran’ın ise 2017 yılının başında EMEA bölgesinde satışa sunulması bekleniyor. 17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü’nün Eylül ayında bin 999 Avro’dan başlayan fiyatlarla satılacak. SteelSeries tarafından geliştirilen OMEN kulaklığın 89,99 Avro, OMEN klavyenin 109,99 Avro, OMEN farenin 69,99 Avro ve OMEN fare altlığının 19,99 Avro’dan yine Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.
 
ETİKETLER : HP Omen X SteelSeries
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun