Tüketici Elektroniği 21 ARALIK 2015 / 15:59

Giroptic sanal gerçekliğin Go Pro'su olmayı hedefliyor

Resmi sitesinde ön siparişleri başlayan sanal gerçeklik kamerası Giroptic, ultra yüksek çözünürlükte video çekimi ve küçük yapısı ile son kullanıcı ve video geliştiricilerin dikkatini çekiyor

Giroptic Fransız merkezli bir girişim. Bir Kickstarter projesi olan Giroptic, üzerinde 3 farklı yöne bakan kamera ile 360 derece video çekebiliyor. Kickstarter’da 1.4 milyon dolar yatırım toplamayı başaran cihaz, son olarak 4.5 milyon dolarlık bir yatırım alarak; sanal gerçeklik pazarının Go Pro’su olmayı hedefliyor.

Gioptic’in resmi web sitesinden ön siparişini verebileceğiniz kamera, 499 dolara satılıyor. Fiyatı diğer sanal gerçeklik kamera fiyatlarına göre beklenenden daha uygun olan cihaz son kullanıcılar, video yaratıcı ve geliştiricileri için ulaşılabilir bir seviyede bulunuyor.

3 adet 185 derece balıkgözü lensten oluşan Gioptic, her lensten ayrı ayrı çekilen görüntüleri birleştirerek, 360 derecelik net bir görüntü elde ediyor.  Ultra yüksek çözünürlüklü 360 derece kamerasıyla 2K 20-30 fps video çekimi yapabilen ve 4K çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen cihaz su geçirmez gövdesi,  Wi-Fi özelliği ve küçük yapısıyla dikkat çekiyor.

Aldığı son yatırımla birlikte satış ağını güçlendirmek isteyen ve son kullanıcı mağazalarında yer almayı hedefleyen Gioptic’in daha önce yayınlanan videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.