Tüketici Elektroniği 21 ARALIK 2015 / 15:59

Giroptic sanal gerçekliğin Go Pro'su olmayı hedefliyor

Resmi sitesinde ön siparişleri başlayan sanal gerçeklik kamerası Giroptic, ultra yüksek çözünürlükte video çekimi ve küçük yapısı ile son kullanıcı ve video geliştiricilerin dikkatini çekiyor

Giroptic Fransız merkezli bir girişim. Bir Kickstarter projesi olan Giroptic, üzerinde 3 farklı yöne bakan kamera ile 360 derece video çekebiliyor. Kickstarter’da 1.4 milyon dolar yatırım toplamayı başaran cihaz, son olarak 4.5 milyon dolarlık bir yatırım alarak; sanal gerçeklik pazarının Go Pro’su olmayı hedefliyor.

Gioptic’in resmi web sitesinden ön siparişini verebileceğiniz kamera, 499 dolara satılıyor. Fiyatı diğer sanal gerçeklik kamera fiyatlarına göre beklenenden daha uygun olan cihaz son kullanıcılar, video yaratıcı ve geliştiricileri için ulaşılabilir bir seviyede bulunuyor.

3 adet 185 derece balıkgözü lensten oluşan Gioptic, her lensten ayrı ayrı çekilen görüntüleri birleştirerek, 360 derecelik net bir görüntü elde ediyor.  Ultra yüksek çözünürlüklü 360 derece kamerasıyla 2K 20-30 fps video çekimi yapabilen ve 4K çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen cihaz su geçirmez gövdesi,  Wi-Fi özelliği ve küçük yapısıyla dikkat çekiyor.

Aldığı son yatırımla birlikte satış ağını güçlendirmek isteyen ve son kullanıcı mağazalarında yer almayı hedefleyen Gioptic’in daha önce yayınlanan videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun