Tüketici Elektroniği 06 EYLÜL 2016 / 16:39

AMD 7. Nesil A-Serisi yolda

AMD 7. Nesil A-Serisi işlemcileri içeren yeni bilgisayarların kullanıcılarla buluşacağını duyurdu. ilk tasarımlar HP ve Lenovo tarafından yapılacak.

AMD DDR 4 ve gelecek nesil I/O teknolojilerini destekleyen AMD AM4 platformlu 7. Nesil AMD A-Serisi masaüstü işlemcili ilk sistemlerin sevkiyatına başladığını duyurdu. İlk tasarımların HP ve Lenovo tarafından üretildiği bilgisayarlar hızlı işlem, akıcı e-Spor, zenginleştirilmiş HD ve UHD video akış yeteneklerini sunuyor.
 
Dört adede kadar “Excavator” işlemci çekirdeği içeren 7. Nesil AMD A-Serisi işlemcilerine sahip sistemler 65W ve 35W iki model olarak pazara sunulacak. Geçmiş nesil işlemcilerin 95W’da sunduğu performansı 65W güçle sunabilen işlemciler, 4K UHD videoları oynatmanın yanında H.264 ve H.265 formatlarını da destekliyor. AMD Radeon Graphics Core Next özelliği ile Microsoft DirectX 12 uyumlu çalışıyor. AMD’nin yeni AM4 soketi, 7. Nesil AMD A-Serisi işlemciler ve yakın gelecekte pazara sunulacak olan “Summit Ridge” işlemcileri arasında uyumluluk sağlayabilen yeni bir birleşik soket olarak karşımıza çıkıyor. AM4 platformları DDR4 bellek ve PCIe Gen 3, USB 3.1 Gen 2, NVMe ve Sata Express’ içeren nesil I/O’ları destekliyor.
ETİKETLER : AMD Lenovo HP
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun