Yaşam Tarzı İnternet 05 OCAK 2016 / 10:22

Güney Korelilerin yeni trendi Mok-bang

Güney Kore’li 14 yaşındaki BJ Patoo canlı yayında yemek yiyerek gecede 1.500 dolar kazanıyor

Güney Kore’de yeni fenomenleşen canlı yayında yemek yeme çılgınlığının adı Mok-bang. Bu uygulamanın bu kadar popülerleşmesinin sebebinin ise Güney Kore’de birçok insanın yalnız yaşaması olduğu belirtiliyor. Uygulama, yemek yerken online yayın yapan kişilerin, chat odasına ücret karşılığında dahil olup; katılımcılarla hem yemek yiyip hem sohbet etmesine dayanıyor.

Güney Kore’de internet fenomeni haline gelen 14 yaşındaki BJ Patoo lakaplı genç ise Mok-bang canlı yayınından günde 1.500 dolar kazanıyor.  33 yaşındaki Park Seo Yeon ise günde 3 saat webcam karşısında yemek yiyerek, ayda 9 bin dolar kazanıyor. Her canlı yayında nerdeyse üç öğünlük yemeği bir öğünde yiyen kullanıcılar, daha dikkat çekici olmak için kimi zaman kostümlerle yemek yiyor.

Yalnız yemek yemekten sıkılarak bunu popüler bir uygulama haline getiren Güney Koreli gençler, şimdiden Mok-bang ile ciddi maddi kazançlar sağlamaya başlamış. Yeni internet trendi diğer ülkelerde de kullanılmaya başlanır mı bilinmez. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

 
YORUMLAR
tarkan aydın 06 OCAK 2016 / 20:25 0 0
okumalısın
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun