Akıllı Telefonlar 10 OCAK 2017 / 16:06

Sharp, Yeni iPhone'lar İçin OLED Ekran Üretecek

Sharp’ın OLED ekran platformunu domine etmeyi planlıyor. 864 milyon dolarlık bir yatırımla diğer yatırımcıları geri de bırakmayı planlayan Sharp’ın OLED ekranlı yeni iPhone modellerinin üretimini de üstlenmesi bekleniyor.

 

Söz sahip ekran ve televizyon üreticilerinden biri olan Sharp, uzun zamandır sektörde olan firmalardan. Geçtiğimiz modellerde Apple’ın retina ekran üretiminin de bir bölümünü üstlenmiş olan Sharp yeni dönemle ilgili Asya pazarında üretim hacmini büyütmeyi planlıyor. OLED tabanlı teknolojiye sahip ekran çözümlerinin gelişerek güç kazanması, bunun yanında Apple’ın yeni iPhone’lar için OLED ekranı tercih edeceği yönündeki tezlerin hakikate ulaşması, akıllara tek bir soruyu getiriyor. 

 

Apple ile Sharp, yeni iPhone ekranları için güçlerini mi birleştirecek?

 

Konuyla ilgili net bir bilgi yok. Ancak Samsung dışındaki firmaların ekran tedariği konusunda yetersiz kalması ve bununla birlikte Sharp’ın önceki iPhone modelleri için referansa sahip olması ihtimalleri kuvvetlendiriyor. 864 milyon dolarlık dev yatırımla sektördeki etkisini büyük oranda arttıracak Sharp asıl ekran üretimi sürecine 2018 yılıyla birlikte başlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun